Na hornický západ České republiky tak zamířila výprava z finského Kärpätu Oulu, ruský Wild Boars z Moskvy, košický HC Slanec, ty doplnily české celky HC Klatovy, HT Praha a samozřejmě domácí Old boys Sokolov, kteří poslali díky odřeknutí Chebu na poslední chvíli do boje i svůj druhý tým, pod hlavičkou Vřesové.

Celý turnaj odstartoval již v pátek dopoledne a domácí stará garda se přesvědčila o síle Finů, v jejichž řadách se proháněli bývalí prvoligoví hokejisté, a dokonce jeden někdejší reprezentant Suomi. „Jsme největším veteránským týmem ve Finsku, máme 120 stálých členů rozdělených do věkových kategorií,“ přibližují sami sebe Finové, kterým se při jejich cestách po Evropě přezdívá „severský hurikán“.

V Sokolově zástupci Finska vybojovali stříbrné medaile, prvenství si odvezl výběr Klatov v čele s Jiřím Maxou a především odchovancem sokolovského hokeje Václavem Benákem. Bronz si na krk pověsili domácí Old boys, čtvrtá skončila Vřesová, páté si odvezli Slováci, se šestým se musel smířit HT Praha a poslední příčka zbyla na nejstarší výběr turnaje z Ruska.

„Nikdo nechce samozřejmě prohrát, ale nám šlo hlavně o to, všechny tady příkladně pohostit, tak aby byli všichni spokojeni,“ připomíná Roman Galeja z Old boys Sokolov.

A podle prvních ohlasů, které začaly bezprostředně po turnaji chodit, byl tento cíl splněn. „Dostáváme samé pozitivní zprávy, například od Finů, že na tak dobře organizovaném turnaji ještě nebyli,“ mohou být spokojeni organizátoři. „Děkujeme,“ zaznělo z Oulu.

Aby ne.

Hned dva galavečery, první na sokolovském golfu, dokonce s prezentačním videem, druhý v kynšperském pivovaru Zajíc, k tomu například výlet do Plzeňského Prazdroje. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na přípravě turnaje podíleli, celému štábu v čele s Honzou Novákem. A samozřejmě sponzorům, městu Sokolov, panu Rohanovi, společnosti SUW Mercedes – Benz Karlovy Vary, Harvey, Engadin, VOSS, PVKP a dalším,“ vzkázal Roman Galeja, který se může se svojí partou pustit do přípravy druhého ročníku West Bohemia cupu. „Těšíme se na další pokračování, pokusíme se přivést další atraktivní mužstva,“ říká na závěr bývalý obránce Baníku.