Již před zápasem bylo zřejmé, že do semifinále postoupí oba celky, neboť Nejdek nedovolil Mariánským Lázním bodovat. Ale to nic neměnilo na tom, že oba týmy chtěly tuto sérii rozhodnout pro sebe. V dramatické bitvě nakonec padaly góly až ve třetí třetině, po jednom na každé straně. „Byl to těžký zápas a mělo to dobré tempo. Byl to odlišný zápas od Ostrova, kde padlo hodně gólů. Dnes to byla spíš defenzivní bitva. Nakonec se rozhodovalo ve třetí třetině, kdy oba gólmani už dostali gól,“ hodnotí utkání obránce Sokolova Jakub Veverka.

O vítězi tak nakonec rozhodovaly nájezdy. V nich se prosadil pouze Ivan Říha z Baníku, jinak skvělí gólmani víc nedopustili. „Byli výborní. Náš gólman chytá takhle po celý rok a bez něj bychom se sem nedostali. Je to hlavně jeho zásluha, že jsme dokázali vyhrát tento zápas a postoupit do dalšího kola,“ chválí Jakub Veverka brankáře, a sokolovského Jakuba Frčka zvlášť.

Sám baníkovský bek dal vzpomenout na kousky svého otce Ladislava Veverky, když se prosadil přes dva hráče a zavěsil puk pod víko. „No to se mi stalo poprvé teda. Potěšilo to, ale hlavně že jsme urvali zápas,“ říká skromně opora zadních řad rezervy Sokolova.

Výhra Sokolova rozhodla o tom, že Baník nastoupí v semifinále proti Nejdku. Ostrov, jako šťastný poražený, bude měřit síly s Chebem. „Určitě budeme makat, jako jsme makali teď, hrát ze zajištěné obrany a budeme doufat, že Kuba Frček si udrží svou formu. A nějak to urveme,“ slibuje Jakub Veverka.

Ilustrační foto
Energie vyzve doma Kometu

HC Baník Sokolov „B“ – HC Čerti Ostrov 2:1 sn (0:0, 0:0, 1:1)

Branky: J. Veverka, Říha (rozhod. nájezd) – Sláma (trestné střílení).

Sokolov B: Frček – Kursa, Lisý, Říha, Koco, J.Veverka, Bodnár, Pastier, Šneberk – Hafijanič, Hadáček, Kašpar, Hudák, Petrov, Šetek, Hauzr, Prachař, Salajka.

Ostrov: Horák – Lintemer, Daniel Troška, Bláha, Danyo, Trubač – Václav, Němec, Krejsa, Večeřa, Černý, Sádlo, Sláma, David Troška.

Další zápasy: Nejdek – Mariánské Lázně 11:3. Semifinálové dvojice: Sokolov „B“ – Nejdek (sobota, 11:30), Ostrov – Stadion Cheb (sobota, 16:30). (bou)