Do první třetiny naskočili energetici velkou šancí, když se po pouhých padesáti vteřinách řítil na brankáře Litvínova v samostatném úniku Dávid Gríger, ale jeho střela skončila na pozorném Tomkovi. Domácí zahrozili hostům z lázní ve 2. minutě, Patrik Zdráhal parádně našel Straku na nějž už zívala odkrytá branka, nicméně ten již nedokázal kotouč z levé strany zpracovat.

HC Energie Karlovy Vary slavila v KV Aréně výhru 3:1. Ilustrační foto.
Čtvrtý pokus už vyšel. Energie sestřelila v derby Plzeň!

Další šanci si připsali hokejisté Vervy při přesilové hře, kdy se rána Janise Jakse z levého kruhu otřela o horní tyč karlovarské branky. V závěru první třetiny měla Energie výhodu přesilové hry 5 na 3, kterou si přenesla do druhé třetiny, a hned po třiačtyřiceti sekundách druhé periody ji brankově zužitkovala. Obránce Tomáš Rachůnek dostal puk od Grígera a parádní přihrávkou skrz pásmo našel volného Jana Hladonika, který se na pravém kruhu opřel do puku z první a propasíroval jej mezi Tomkovy betony.

Z vedení se však Energie neradovala dlouho. Litvínov oplácel stejnou mincí, když Janis Jaks si poodstoupil na modré čáře, dostal kotouč, napřáhl se až ke stropu haly a vyslal pořádnou dělovku, následně se kotouč odrazil k volnému Nicolasi Hlavovi, který puk doklepl do poloodkryté branky Varů.

Blízko k obratu byl Litvínov ve 38. minutě, kdy měl výhodu přesilové hry, kdy se ani natřikrát z dorážky neprosadil v tváří tvář gólmanu Lukešovi Patrik Zdráhal. A ukazatel skóre se i přes šance nezměnil ani ve třetí třetině, a tak dokráčelo derby do prodloužení.

To hned v úvodu při hře tři na tři přetavila ve vítěznou branku Energie, o kterou se zasloužil Dalimil Mikyska, který upravil na konečných 2:1 pro energetiky.

HC Verva Litvínov – HC Energie Karlovy Vary 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1). Branky a nahrávky: 31. Hlava (Jaks) – 21. Hladonik (Rachůnek, Gríger), 61. Mikyska (Černoch, O. Beránek). Rozhodčí: Úlehla, Šindel – Špůr, Frodl. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 4011. HC Verva Litvínov: M. Tomek – Zile, D. Zeman, Strejček, Jaks, Demel, Freibergs, Šalda – Kudrna, Sukeľ, Válek – Jícha, Estephan, Zdráhal – Straka, Gut, Hlava – Havelka, Jurčík, Helt. Trenér: Karel Mlejnek. HC Energie Karlovy Vary: Lukeš – Huttula, Mikyska, Dlapa, Stříteský, Rohan, Havlín, Rulík – Koblasa, Černoch, O. Beránek – Rachůnek, Gríger, Kofroň – Kružík, Hladonik, Koffer – Redlich, Jiskra, Kohout. Trenér: David Bruk.