„Chtěla bych karlovarským dorostencům moc poděkovat a pogratulovat. V letošní sezoně vybojovali bronzovou medaili, což je obrovský úspěch. Poděkování patří nejen hráčům, ale také trenérům a celému realizačnímu týmu. Všichni skvěle reprezentovali naše město, protože si myslíme, že je důležité mezi mladými lidmi vytvářet ten pocit sounáležitosti a hrdosti na město,“ poděkovala úvodem primátorka města Karlovy Vary.

Během téměř hodinu trvajícím setkání, které se neslo v příjemném a odlehčeném duchu, došlo k debatě na nejrůznější nejen hokejová témata. Závěrem pak oba zastupitelé města předali bronzovým medailistům pamětní listy udělované městem Karlovy Vary za vynikající reprezentaci.

HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav 2:3 (1:2, 0:1, 0:0).
Bruslaři zlomili Energii v přesilovkách a zamířili do finále, Vary braly bronz

„Setkání jsem si moc užila. Bylo tedy trochu složitější dostat z kluků delší větu, v tom to bylo poměrně náročné,“ (úsměv) „ale odpoledne, které jsme spolu strávili, bylo moc pohodové a chtěla bych za něj poděkovat. Věřím, že se klukům bude dařit i v další sezoně. Téměř polovina týmu by příští rok měla hrát o kategorii výš. Doufám, že se na sezonu příští podaří postavit zase takhle skvělý tým a jak mi bylo slíbeno, tak příště už to bude zlato a doufám, že to kluci splní“ (úsměv).

„Sport podporujeme proto, aby děti neseděly doma u počítačů. Je důležitý i pro zdravotní a psychickou kondici každého z nás. Jsem moc ráda, že i A-tým vytváří v menších dětech potenciál, že by se jednou mohly stát úspěšnými sportovci. Díky tomu, že máme skvělé zázemí v rámci KV Areny a nyní už i nově zrekonstruovaného stadionu AC Start, tak si myslím, že je to jeden z důvodů, proč se tady sportu daří, a to nejen tomu vrcholovému, ale i tomu mládežnickému,“ doplnila závěrem primátorka. (hce)