„První třetina jasně pro Třinec,“ uznával po utkání kouč Energie David Bruk, že první perioda byla vesměs v režii Třince. „Ve druhé jsme byli, myslím, lepším týmem, měli jsme lepší pohyb a dokázali jsme proměnit nějaké šance,“ poukazoval Bruk na zlepšený výkon, který přinesl jeho týmu vyrovnání. V závěrečné třetině opět Třinec odskočil Varům na rozdíl dvou branek, a domácí šli do risku, když pět minut před koncem zkusili power-play.

Nepovedená třetí třetina poslala Energii do kolen.
OBRAZEM: Nepovedená třetí třetina poslala Energii do kolen

„Třetí třetina začala lépe pro Třinec, soupeř si tam vytvářel šance a proměnil přesilovou hru. Za stavu 2:3 je to zkušený tým, museli jsme otevřít hru, a Třinec nás začal trestat,“ narážel Bruk na dvě branky v rychlém sledu, které duel rozhodly.

„Potom už si jasně pohlídal hru. Nemyslím si, že výsledek odpovídá hře, ale soupeř zaslouženě vyhrál,“ smutně poznamenal k vysoké prohře.

HC Energie Karlovy Vary. Ilustrační foto.
Baláž skončil v Karlových Varech, na vlastní žádost

Na smutnění však nemají hokejisté Energie žádný čas, již v úterý, tedy 1. listopadu se představí v 17. kole Tipsport extraligy od 18.00 hodin na ledě Olomouce. A nebude to nic jednoduchého, jelikož Olomouc se drží na průběžné čtvrté příčce v tabulce, když energetici na ni ztrácejí čtyři body.

Pak už bude následovat dlouho očekávané západočeské derby se Škodou Plzeň, ve kterém má hokejová družina poskládaná kolem trenéra Davida Bruka soupeři co vracet, když v Plzni padla 3:6. Bude na programu v pátek 4. listopadu od 17.30 hodin v KV Areně.