Energetici ustáli v úvodu první třetiny tlak domácích, poté sami dvakrát zahrozili, a to z hokejek Víta Jiskry a Ondřeje Beránka. Až třetí pokus byl v podání Západočechů úspěšný, když v 9. minutě e dostal na pravé straně k odraženému puku kapitán Jiří Černoch, který ho poté z kruhu poslal do sítě za záda litvínovského brankáře Šimona Zajíčka, čímž tak gólově oslavil dvoustý duel v trikotu karlovarského klubu.

Ve 12. minutě utekla Energie Litvínovu na rozdíl dvou branek, když využila Janem Hladonikem přesilovou hru. Následně mohli jít hokejisté Varů do tříbrankové trháku, kdy ujel osamocený Beránek v oslabení na Zajíčka, ale ten se potřetí překonat nenechal.

To se povedlo Karlovým Varům až na začátku druhé periody. Ve 22. minutě se dostal mezi kruhy k odraženému puku Filip Koffer, který následně přesnou trefou Energii zařídil tříbrankové vedení.

Litvínov navrátil zpět do zápasu ve 25. minutě Liam Kirk, který brankově zúročil přesilovou hru. Následně se Severočeši přiblížili Energii na rozdíl jediné branky, když skóroval ve 29. minutě Andrej Kudrna.

Gólové manko definitivně Litvínov smazal po úspěšné střele Petra Koblasy, který tak skóroval proti svému bývalému klubu. Verva byla blízko k velkému obratu ve 33. minutě, kdy pomohla brankáři Energie Frodlovi po střele Kašeho tyčka. Nakonec se přeci jen Litvínovu obrat povedl, ve 36. minutě využil druhou přesilovku domácích Liam Kirk, pro kterého to byl druhý přesilovkový gólový počin v podkrušnohorském derby.

Ve třetí třetině pak odskočila Verva Varům ve 47. minutě na rozdíl dvou branek, když se gólově zaskvěl Pawel Zygmunt. A pro Energii bylo ještě hůře. V 50. minutě upravil na tříbrankový rozdíl litvínovský Jindřich Abdul. V 52. minutě sice Energie využila přesilovou hru, kdy se zapsal do střelecké listiny Matěj Stříteský, ale víc toho Verva hostům z Karlovarského kraje nedovolila.

V neděli 26. listopadu čeká energetiky další náročná šichta, kdy se představí od 17.00 hodin na ledě čtvrtého Třince.

HC VERVA Litvínov – HC Energie Karlovy Vary 6:4 (0:3, 4:0, 2:1). Branky a nahrávky: 25. Kirk (Hlava), 29. Kudrna (Jurčík), 31. Koblasa (Abdul), 36. Kirk (Zile, O. Kaše), 47. Zygmunt (Jurčík, Kudrna), 50. Abdul – 9. Černoch, 12. Hladonik (Zetterberg, Plutnar), 22. Koffer, 52. Stříteský (Rachůnek). Rozhodčí: Hribik, Ondráček – Svoboda, Klouček. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:2. Diváci: 5 094. Litvínov: Zajíček – Zeman, Zile, Demel, Baránek, Šalda, Czuczman, Kočí – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Abdul, Kirk, Koblasa – Kudrna, Jurčík, Maštalířský – Havelka, Gut, Zygmunt. Trenér: Karel Mlejnek. Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Pulpán, Mikyska, Stříteský, Huttula, Dlapa, Havlín – Rachůnek, Gríger, O. Procházka – Hladonik, Jiskra, O. Beránek – Koffer, Černoch, Zetterberg – Redlich, Kofroň, Bernovský. Trenér: David Bruk.