Jenže. Sobotní mečbol na domácím stadionu a velmi očekávaný souboj, který mohl vrátit hornický celek po dlouhých 22 letech do první ligy, se hrát nebude.

Již před začátkem utkání, aniž by o tom hostující hráči věděli, totiž rozhodl Český svaz ledního hokeje o dalším neoprávněném startu hráče Moravských Budějovic, konkrétně brankáře Vacka, a všechny dosavadní zápasy superfinále kontumoval ve prospěch Sokolova.

Je tak dobojováno. Baník postupuje do první ligy.

Na západě Čech však vládnou smíšené pocity. Horníci měli svého soupeře „na lopatě“, nejlepší moravský celek druhé ligy evidentně přehrávali, nakonec je ale postrčil do první ligy předčasně verdikt od zeleného stolu.

Hokejisté Baníku tak spolu se svými fanoušky přišli zřejmě o to nejlepší, co je za poslední dvě desetiletí v sokolovském hokeji čekalo, tedy euforickou postupovou radost po závěrečném vítězném utkání sezony.

Místo sobotního zápasu se tak na sokolovském zimním stadionu od 15.30 hodin uskuteční alespoň náhradní postupové oslavy, kdy HC Baník Sokolov převezme před svými fanoušky vítězný pohár.

eD system Bauer Team. Foto: eD system Bauer Team
Bauerův eD system Team čeká ve finále boj o cenná umístění