U části fanoušků již kvůli svému věku budí posměšky, u většiny však nadále obrovský respekt. Žijící legenda Jaromír Jágr dnes přivede své Kladno na led KV Arény. A nutno poznamenat, že „šedesátosmička“ je, zdá se, ve formě. V neděli řádil Jágr proti Litvínovu, dvě branky dal, na jednu nahrál, a Rytíři se tak poprvé v sezoně mohli radovat z výhry.

Pro Energii to bude poslední domácí zápas před čtyřzápasovou šňůrou po stadionech soupeřů. „Čeká nás velmi nepříjemný soupeř. Kladno hraje hodně fyzický hokej, mají tam spoustu kanadských hráčů,“ upozorňuje před utkáním karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Ten s celým trenérským štábem sbíral o Kladnu poznatky i v posledním duelu s Litvínovem. „Myslím, že ten jejich výkon se zvedá. Jsou silní v přesilových hrách a v osobních soubojích, tyto věci si musíme pohlídat,“ upozorňuje.

Energii se zatím příliš nedaří vstupy do zápasů, to platí hlavně o posledních víkendových utkáních. „Musíme začít lépe, než se nám teď nepovedlo s Hradcem a Olomoucí, abychom ty zápasy nemuseli otáčet a byli konkurenceschopní celých šedesát minut,“ nabádá na závěr Tomáš Mariška.

Zápas začíná v KV Aréně v 17.30 hodin.