V sérii hrané na čtyři vítězství se tak horníci pořádně přiblížili snu celé jedné generace fanoušků, návratu do vyšší soutěže. Kouč Karel Mlejnek ale krotí přehnaný optimismus. „O výsledku nedělního utkání rozhodl úvod třetí třetiny. Víme, že za stavu 2:2 jel soupeř sám na branku. Víme, že za stavu 2:3 jel soupeř trestné střílení. Vše jsme jako tým přečkali. Nic není rozhodnuto, potřebujeme ještě dvě výhry,“ zdůrazňuje.

Pravda. Ani v pátek to nebylo jiné. Baník svého soupeře z Moravských Budějovic přestřílel 39:17, ale utkání rozhodl až necelé tři minuty před koncem kapitán Tomáš Rohan.

Nicméně hornický stroj zatím jede na plné obrátky a zdá se, že ho jen tak něco nezastaví. Na ledě soupeři postupem času ztrácejí pevný led pod bruslemi a Baník převrací zápasy na svou stranu. Navíc na hokej v podání Sokolova se určitě dá koukat.

Dnes od 18 hodin bude mít Baník znovu výhodu domácího prostředí v utkání číslo 3. Ve čtvrtek se pak hornický klub opět vypraví do Moravských Budějovic. A fanoušci Baníku, kteří na Vysočinu neodcestují, budou moct sledovat svůj tým na velkoplošné obrazovce na sokolovském Starém náměstí.