Do kladenské sestavy se vrátilo hned trio útočníků M. Hořava, Strnad, Přikryl, a tak trenéři pominuli juniory a Švéda Svedlunda vrátili na pozici obránce, kde se mu tak daří. V první třetině zahájili domácí podobně jako proti Litvínovu velmi aktivně. A když hosté chybovali při střídání, potrestali je první brankou, když Kružík krásně nabil střelci Kautovi. Jenže po dvou minutách si zase den před pomlázkou koledovalo Kladno a parádní pas Plutnara zužitkoval Flek.

Baráž, Kladno - K. Vary 3:1.Zdroj: Jiří Nagy

Druhá třetina se Rytířům povedla víc a urvali nové vedení. To se po třech letech prosadil střelecky obránce Martin Kehar a naplnil tak slova o tom, že v důležitém momentu se dočká. I Vary si v prostřední periodě vytvořily tutovou šanci, ale samostatný únik Fleka skončil střelou vedle.

Očekávaný nápor karlovarského družstva v poslední třetině se postupně dostavil. Hlavně při dvou přesilovkách, ale Kladno mělo párkrát kliku a hlavně hrálo aktivně i dopředu a fanoušci ho hnali za prvním barážovým úspěchem. Dvě minuty před koncem navíc pláchla do brejku dvojice Strnad – Přikryl a návrat do stavu zdravých oslavila krásnou souhrou zakončenou Přikrylem. Vary sice v závěru po vyloučení Kehara zkusily hru šest na čtyři, ale Rytíři se ubránili a poprvé si mohli užít vítěznou děkovačku se svými fanoušky.

Baráž, Kladno - K. Vary 3:1.Zdroj: Jiří Nagy

Ohlasy trenérů

Tomáš Mariška (K. Vary): Začátek byl poznamenám utkáním s Jihlavou, které jsme otáčeli, a stálo nás neskutečně moc sil. Měli jsme trochu problém s pohybem, nedostali se ke hře na kotouči, byli i nervózní. Ve druhé třetině jsme se zvedli, dostávali se do tlaku, ale pak nám tam nešťastně propadla rána od modré. Domácí potom velmi obětavě a organizovaně bránili a nám do nich dostávalo těžko. Třetí gól vyplynul z naší snahy o vyrovnání, ale hráčům nemůžeme nic vytknout. Domácí byli o malinko šťastnější.

Pavel Patera (Kladno): Podobalo se to pátečnímu zápasu, kdy jsme znovu dobře nastoupili. Dnes jsme ale po gólu nezačali zbytečně plašit. Důležitý byl gól Kehyho (Kehara), potom náš výkon gradoval. Soupeře jsme k ničemu moc nepouštěli a byli o krůček lepší. S týímem jsme byli v obou víkendových zápasech maximálně spokojeni. Když bude hrát takhle, bude výher mnohem víc.

 
Rytíři Kladno – Energie Karlovy Vary 3:1 (1:1. 1:0, 1:0)

Branky: 15. T. Kaut (Kružík, Svedlund), 27. Kehar (R. Přikryl), 59. Přikryl (Strnad) – 17. Flek (Krejčí, Plutnar). Rozhodčí: Svoboda, Hodek – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:4. Bez využití Diváků: 4828.

Kladno: Cikánek – Štich, Štindl, Kehar, Lenďák, Repe, Svedlund – Kružík, T. Kaut, Redlich – Tůma, Kubík, Kloz – Zikmund, Machač, M. Hořava – Pekr, Přikryl, Strnad.

Karlovy Vary: F. Novotný – Podlipnik, Šenkeřík, M. Rohan, Plutnar, Krejčí, Kovačevič, - T. Rachůnek, Balán, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Osmík, Skuhravý, Gríger – O. Beránek, Tuominen, Vrdlovec.