Za stavu 2:1 pro Baník se bude pokračovat dnes na Vysočině a přinejmenším v sobotu opět na hornickém západě.

Sokolovští hokejisté přitom začali v pořadí třetí zápas o postup do první ligy dobře. V 10. minutě poslal Baník do vedení Bečvář a ani v dalších minutách nic nenasvědčovalo tomu, že na ledě dojde k obratu.

V polovině zápasu se ale prosadil hostující Horký a 16 vteřin před druhou sirénou strhl vedení na stranu žihadel Rytnauer – 1:2. Po neproměněném brejku domácího Stříbrného.

Do třetí dvacetiminutovky horníci naskočili s odhodláním, jenže ve 43. minutě znovu prostřelil Závorku Horký, stejný hráč nakonec v 56. minutě zkompletoval svůj hattrick a pečetil překvapivou výhru Moravských Budějovic – 1:4.

Baník svého soupeře z Vysočiny opět přestřílel, tentokrát v poměru 31:18, hosté ale předvedli účelnou hru a při efektivní koncovce se nakonec radovali ze svého prvního vítězství v sérii.

„My, jako celé mužstvo, jsme se na dnešek připravili velmi zodpovědně pod dojmem toho, že soupeř vyřadil velmi kvalitní týmy Hodonín, Šumperk, Havlíčkův Brod. Bohužel výsledek dnešního utkání je takový, jaký je. Pro nás se změnilo pouze to, že máme za sebou poločas série, soupeř má za sebou čtvrtinu série, když to řeknu basketbalovou hantýrkou. Série je i nadále velmi otevřená. Jedeme dál a budeme bojovat,“ řekl po prohraném zápase domácí kouč Karel Mlejnek.

HC Baník Sokolov – HC Moravské Budějovice 1:4.

Třetiny: 1:0, 0:2, 0:2. Branky: 9:12 Bečvář (Čejka) – 29:21 Horký (Rytnauer, Kabelka), 39:44 Rytnauer (Ferda, Mikeš), 42:22 Horký (Kliment, Rytnauer), 55:10 Horký (Rytnauer). Diváci: 2168.

Sokolov: Závorka – Přindiš, Vodička, Michálek, Tomeček J., Pajk, Šik – Stříbrný, Rohan T., Vracovský, Kovařík, Vrána J., Kuběna, Čurda, Zadražil, Hruška D., Čejka, Bečvář, Švec, Trapl

Trenéři: Mlejnek, Mensator.

Mor. Budějovice: Vacek – Trnka, Pelikán, Kadela, Peroutka, Kabelka, Kliment, Pospíchal –

Matějka, Lupač, Bulín, Horký, Mikeš, Hačecký, Rytnauer, Ferda, Heinrich, Krutiš. Trenér: Žák.