První třetina přinesla ve Werk areně pouze jednu brankovou radost, a to na straně Energie. Ta využila v 7. minutě po sedmi vteřinách přesilovou hru, když po vyhraném vhazování se kotouč dostal za třineckou branku, odkud Tomáš Rachůnek přihrávkou před branku Třince vyzval ke skórování Jana Hladonika, který se natlačil mezi čtyři bránící hráče a nekompromisně poslal puk do sítě.

Energie neuspěla ani doma, výhru bral Mountfield.
OBRAZEM: Energie neuspěla ani doma, výhru bral Mountfield

Domácí však dokázali ve 28. minutě vyrovnat. Oceláři nejdříve ubránili oslabení a po návratu vyloučeného Hrehorčáka získal Tomáš Marcinko v útočném pásmu kotouč, slovenský útočník pak přihrávkou přes brankoviště našel najíždějícího Patrika Hrehorčáka, který skóroval.

Tým ze západu Čech si však vzal ve 35. minutě vedení zpět. To tentokrát přečkala dvě oslabení v řadě Energie, když Tomáš Vondráček přihrávkou z vlastní třetiny našel z trestné lavice se navrátivšího Ondřeje Beránka, který zvolil při svém úniku bekhendovou kličku, na kterou byl třinecký brankář Mazanec krátký.

HC Energie Karlovy Vary. Ilustrační foto.
Energie se dnes představí v Třinci, v neděli pak bude hostit Olomouc

Ve třetí třetině si sice Třinec vytvořil tlak, ale kýženou vyrovnávací branku to nepřineslo, když parádním výkonem se prezentoval brankář Varů Vladislav Habal, a tak putoval tříbodový zisk na západ Čech.

V neděli 25. září se představí energetici v KV Areně, kde budou hostit od 15.30 hodin Olomouc. Následně pak v úterý 27. září zamíří k prvnímu západočeskému derby do Plzně, kde vyzvou od 17.30 hodin tamní Škodu.

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:1, 1:1, 0:0). Branky a nahrávky: 28. Hrehorčák (Marcinko) – 7. Hladonik (Rachůnek, Gríger), 35. O. Beránek (Vondráček, Rohan). Rozhodčí: Hradil, Kika – Lederer, Axman. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 3315.
HC Oceláři Třinec: Mazanec – M. Doudera, Marinčin, Čukste, Adámek, Zahradníček, J. Jeřábek, Jaroměřský – Daňo, Marcinko, M. Růžička – Voženílek, Hudáček, Nestrašil – Chmielewski, Roman, Hrehorčák – Dravecký, Lyszczarczyk, Kurovský. Trenér: Z. Moták.
HC Energie Karlovy Vary: Habal (Hamalčík) – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa, Havlín, Pulpán, Rohan – Rachůnek, Gríger, Hladonik – Koblasa, Černoch, Kohout – O. Beránek, J. Baláž, Kofroň – Redlich, Jiskra, Vondráček. Trenér: D. Bruk.