Sledge hokej: Sharks se prokousali ke čtvrtému mistrovskému titulu!

Ostrov – Hotovo. Sledge hokejisté karlovarského SKV Sharks se stali o víkendu na zimním stadionu v Ostrově staronovými mistry České sledge hokejové ligy.

18.2.2014

Mistr České sledge hokejové ligy - SKV Sharks Karlovy VaryFoto: Deník/Daniel Seifert

Ve druhém finálovém duelu pokořili olomoucké Kohouty 3:1 a v sérii, která se hrála na dvě vítězná utkání, brali druhý bod. Pod bedlivým dohledem televizních kamer a také za velkého zájmu novinářů, fanoušků a fotografů, kteří si nenechali finálovou bitvu ujít, brali karlovarští hráči již čtvrtý mistrovský titul, a to pod dohledem generálního manažera České sledge hokejové asociace Tomáše Zelenky.

Samotné utkání načal slavnostním vhazováním buly primátor města Karlovy Vary Petr Kulhánek a pak už to začalo. Ano, přesně tak, začalo podle předpokladů. Olomouc dorazila do Ostrova s obrannou taktikou a ta dělala především v první třetině karlovarskému výběru nemalé problémy.
Když už se hráčům Sharks podařilo obranný val Olomouce prorazit, stál vždy na pravém místě brankář hostů Libor Hulín.

Právě olomoucký ochránce branky v běžící 8. minutě zabránil prvnímu gólu ve své síti, když před odkrytou brankou se natahoval po dorážce karlovarský Berger, ale Hulín zvládl položit ke vzdálenější tyči svou ruku a vystavit tak stopku jasné brance. K tomu přidal jako bonus ještě několik výborných zákroků, které karlovarský tým hodně znervóznily.

„Stejně tomu bylo i při loňské finálové sérii, kdy jsme v prvním utkání venku vyhráli velkým rozdílem a doma jsme se pak v první třetině trápili," poukazoval jeden z nejzkušenějších hráčů Sharks Miroslav Hrbek.

Zaplněný ostrovský stadion se branek dočkal až ve druhé třetině. V 18. minutě olomoucká hráz přece jen povolila. Pavel Kubeš na sebe natáhl dva hráče Kohoutů a našel mezi kruhy volného Michala Geiera, který po zpracování poslal puk do horní poloviny olomoucké branky, tím otevřel účet druhého finálového souboje.

Vstřelená branka Karlovaráky řádně nabudila, a na Hulína se tak valil jeden útok za druhým. Nejdříve vyhořel před prázdnou brankou varský Schneider a poté se nepodařilo dokutálet puk za záda Hulína Bergerovi. Olomouc přežila děsivou desetiminutovku, když Hulín svými bravurními zákroky držel akcie Olomouce ještě ve hře na mistrovské zlato.

Ve 28. minutě však Hulín kapituloval po střele Jiřího Bergera, který těžil z vyhraného vhazování Wágnera. Pro karlovarské barvy poté přišel velký šok.
V závěru druhé třetiny navrátil Olomouc zpět do hry kohoutí střelec Bernhard Hering, který zužitkoval souhru s Novákem. V téže minutě si však vzali Varáci dvougólový náskok zpět, když po rychlé akci zamířil přesně do černého Michal Geier, který tradičním ´šatňákem´ sebral Olomouci šanci dostat se zpět do utkání.

„To byl asi zlomový moment utkání," poukazoval Hrbek a pokračoval: „Věděli jsme, že to nebude lehké, ale byli jsme připraveni, chtěli jsme vyhrát a to jsme dokázali."

V závěrečné třetině se Olomouc více tlačila před brankáře Sharks Bohumíra Macha, čímž otevírala vrátka v zadních řadách. I přes několik slibných šancí na obou stranách se fanoušci branek již nedočkali, i přesto si mohli během závěru duelu vychutnat mistrovské počínání karlovarských sledge hokejistů, kteří obhájili mistrovský titul.

SKV Sharks K. Vary – Kohouti Olomouc 3:1 (0:0, 3:1, 0:0). Branky a nahrávky: 18. Geier (Kubeš), 28. Berger (Wágner), 30. Geier (Kubeš, Forgo) – 30. Hering (Novák). Rozhodčí: Fagan – Červenka, Suchý. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 250.
SKV Sharks Karlovy Vary: B. Mach (Volf) – Hrbek, Nejedlý, Kubeš, J. Berger, Forgo, M. Geier, Lindák, Wágner, Kovářík, Janko, Schneider. Trenér: Jiří Berger starší.
Kohouti Olomouc: Hulín – K. Veselý, J. Veselý, Gergely, Prášil, Černoch, Novák, Brix, Stodola, Pabst, Rozkopal, Hering, Tichý.

V rámci slavnostního vyhlášení se tradičně udělovalo několik cen. Do All Star týmu byli vybráni za své skvělé výkony brankář Sparty Michal Vápenka, karlovarský obránce Jiří Berger, pardubický bek Pavel Kubeš, které doplnil olomoucký útočník Bernhard Hering, karlovarský Michal Geier a zlínský David Palát.

Všem oceněným předala ceny za věrného sponzora Imperial Karlovy Vary Veronika Nechvílová. Sledge hokejová liga přepsala i svou historii, když cenu pro nejlepšího střelce si odnesl premiérově během jedenácti odehraných ligových sezon nehandicapovaný hráč, a to karlovarský útočný hrot Jiří Forgo, který nasázel soupeřům během sezony čtrnáct branek.

Objevem roku se stal teprve šestnáctiletý karlovarský útočník Karel Wágner, který přispěl k cestě za titulem varského týmu pěti body, když vstřelil dvě branky a k tomu přidal tři asistence.

Vyhlášení České sledge hokejové ligy

All Star: Michal Vápenka (Sparta Praha) – Jiří Berger (SKV Sharks K. Vary), Michal Geier (SKV Sharks K. Vary), David Palát (Lapp Zlín), Bernhard Hering (Olomouc), Pavel Kubeš (Pardubice).

Nejlepší střelec ligy: Jiří Forgo (14 branek, SKV Sharks Karlovy Vary).

Objev roku: Karel Wágner (SKV Sharks K. Vary).

Autor: Daniel Seifert

18.2.2014 VSTUP DO DISKUSE

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Strážníci zadrželi hledaného muže

Cheb – Strážníci z Chebu zadrželi hledanou osobu.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.