Vyrovnaná partie se dá hrát i s jedním z favoritů soutěže a předním celkem tabulky. Přesvědčili se o tom Františkolázeňští, silným Hamrníkům celý zápas dokázali vzdorovat a sehráli nečekaně vyrovnaný duel.

HC Fr. Lázně 4
SPLH Hamrníky 5
2:2, 0:1, 2:2

Vstup měli domácí hráči Fr. Lázní skvělý, hned po 19 sekundách se po buly dostal ke gólové dorážce Kašpar a vsítil svůj první gól v Krajské soutěži. Ovšem hosté přispěchali s bleskurychlou odpovědí, v čase 1:12 se prosadil Dzuro. V 10. minutě se domácí hokejisté bránili početní převaze soupeře. V rohu pěkně zakombinovali hráči Hamrníků a Bálek puk pustil mezi Vránovy betony. Gól sudí neuznali pro postavení útočícího hráče v brankovišti, čímž jen oddálili vedení hostí. Na modré se do puku opřel Hampejs a nedal gólmanovi šanci – 1:2. Ještě do první přestávky Lázeňští srovnali, Anděl gólově prásknul do puku před brankou.

Hamrníky hrály aktivněji díky čemuž si vypracovaly několik slibných příležitostí ke skórování. Jakub Vrána mezi tyčemi měl výborný den a potřetí jej soupeř prostřelil v přesilové hře. V těch působil nemilosrdně, druhý gól v utkání přidal kapitán Hampejs. Hrál se svižný a vcelku pohledný hokej, akce střídala akci. I Františkolázeňští měli své šance, Hakr však před odkrytou brankou minul. Další trefy tak přišly až ve třetím dějství, Hrdlička s Vysloužilem zvýšili už na 5:2 a vše směřovalo ke klidnému závěru zápasu. To by však domácí nemohli mít Jiřího Anděla, který rychle reagoval na pátý gól soupeře. Protáhl se mezi obránci soupeře a nechytatelně zavěsil. Půl minuty před koncem potrestal trestuhodnou rozehrávku Hamrníků a ty jen tak tak dotáhly duel k vítěznému, ale zaslouženému konci.

Branky: 1. Kašpar (Vocelka, L. Čech), 13. Anděl (Kašpar), 53. Anděl, 60. Anděl – 2. Dzuro (Horenský), 10. Hampejs (Bálek), 29. Hampejs, 49. Hrdlička (Heřman), 53. Vysloužil (Kysilka). Rozhodčí: Belka, Kotrbáčková Ivana.
Vyloučení: 3:2, navíc Zavřel (Hamrníky) 10 min. Využití: 0:2.

Fr. Lázně: Vrána – Oliva, Herza, Kapr, F. Čech – Vocelka, Hakr, Čech L., Kubiš, Kašpar, Jaksch, Anděl
Hamrníky: Kaplan – Hampejs, Horenský, Kysilka M., Kysilka R., Šuta, Heřman, Hrdlička, Provazník, Větrovec, Vysloužil, Dzuro, Bálek, Zavřel.

(toka)