Pětatřicetiletý fotbalista Unionu Cheb Miroslav Šebesta patří k nejzkušenějším hráčům chebského klubu. Dnes mu začne už osmnáctá zimní příprava v jeho kariéře vrcholového fotbalisty mezi dospělými. Začínal Pardubicích, poté hrál první ligu za SKP Union Cheb, FK Jablonec, FC Slovan Liberec, FK Jablonec, FK Viktoria Žižkov a opět za Cheb, tentokrát FK Union Cheb.

Zimní přestávku trávil Miroslav Šebesta jako vždy. Věnoval se své čtyřleté dceři Monice, sledoval pohádky, lenošil a samozřejmě nechybělo pojídání bramborového salátu s řízkem. „Jsem spíš masový, takže vánočního cukroví jsem tolik nejedl,“ svěřil se a přiznal, že halové turnaje o svátcích ho příliš netáhnou. “V hale nehraji kvůli kolenům.“
Jako už každý rok, i tentokrát nějaké to deko na váze přibylo, ale hráč ve znamení střelce si z toho velké vrásky nedělá. „Za týden přípravy mám svoji váhu zase zpět,“ poznamenal.

Zimní příprava není zrovna mezi povinnostmi, které by vítal, přesto je si vědom, že bez ní by se v jarních bojích neobešel. Posilovnu nebo polykání kilometrů tedy bere jako nutné zlo, ale hlavně se těší na setkání s míčem. „Vždycky se těším hlavně na zimní přípravné zápasy, které nás před soutěží čekají.“

Fotbalový matador, který poslouchá rád písničky Daniela Landy, zatím i přes svůj fotbalově vysoký věk zatím o své budoucnosti příliš nepřemýšlí. „Koukám na sezonu, která je přede mnou. Na jaře mě kromě účinkování v dresu Unionu Cheb v české fotbalové lize čeká ještě trenérská činnost u dorostu chebského Unionu. Co bude po sezoně, to se uvidí,“ řekl kapitán chebského týmu, pro kterého je největším úspěchem třetí místo v lize, vítězství v poháru ČMFS a start v poháru UEFA.

Zda se bude fotbalem bavit i v nastávající jarní části sezony, to ukáže až samotná soutěž, která začíná 16. března nedělním zápasem na domácí půdě stadionu Lokomotivy, ve kterém devátý Union Cheb přivítá patnáctý celek české fotbalové ligy – Vyšehrad.