Na sobotní zahájení zimního turnaje ve Františkových Lázních se počasí umoudřilo, a tak se zápasy hrály za takřka ideálních podmínek.

FC Jiskra Hazlov 4
FK Union Cheb 1
po poločase 3:0

Hazlovská Jiskra chtěla v prestižním utkání soupeři oplatit podzimní porážku 2:4 a v průběhu střetnutí nebylo nikoho, kdo by pochyboval, že se jí to podaří. Od prvních minut byla jasným pánem na hřišti. Zkušení matadoři pohledným fotbalem jasně přehrávali snaživý tým Unionu. Už v 5. min. prověřil gólmana Kubince střelou z otočky navrátilec Spiřík, o pět minut později udržel brankář hostí čisté konto, když parádním zákrokem kryl prudkou střelu Beneše z deseti metrů. V 11. min. zahájil svůj střelecký koncert Radim Prokopec, který po sólovém úniku zajistil hazlovské vedení – 1:0. Na další gól čekali fanoušci Jiskry pouhé čtyři minuty, po závaru před brankou to byl znovu Prokopec, který s přehledem zvýšil na 2:0. Ten pak skóre poločasu, po nejhezčí akci zápasu, zakončil čistým hattrickem. Spiřík projel obranou, poslal míč Benešovi, ten jej načechral na Prokopce a jeho prudká hlavička zpečetila skóre první půle na 3:0. Union v jejím průběhu nepředvedl skoro nic. Slabou střelu Řezáče vyrazil hazlovský brankář Kindl na roh a trestný kop Alexe s jistotou kryl.

Obraz hry se nezměnil ani v průběhu druhé půle. Hazlov měl trvalou převahu a jediným nebezpečím byl pro něj chebský snajper Sládeček, který v 60. min. rychlý únik zakončil efektním angličákem a střelou od pravé tyče snížil na 3:1. „Domácí“ borci se přeháněli v zahazování šancí, tutovku spálil Beneš, šajtle Dočekala šla těsně vedle tyče do autu, Prokopec branku přestřelil, nevyužitá zůstala i serie čtyř rohů za sebou. V 67. min. se v souboji o míč, bez faulu soupeře vážně zranil Veleman, který opustil hrací plochu na nosítkách. Při jeho ošetřování ochotně asistoval hazlovské masérce Urbanové i trenér Unionu Petar Alexič, který pro podezření z přetržení achilovky doporučil okamžitý odjezd do nemocnice.

Ztráta zkušeného Velíse pro celou jarní část soutěže je pro hazlovský tým více než nepříjemná. Několikaminutová vynucená pauza narušila průběh hry, a tak za zmínku stojí jen sólo Václava Šimana, které v 77. min. zakončil nechytatelnou střelou k levé tyči a stanovil konečný výsledek na 4:1. Slušně hrané střetnutí řídil s přehledem rozhodčí Václav Vošmik.

FC Jiskra Hazlov: Kindl, Bláha, Veleman (67. Novotný), Šlesingr, Prekop, Koloc, Beneš, Šiman, Dočekal, Prokopec, Špiřík.

(Jaroslav Gregor)