Další tři body jsou doma! Hokejisté HC Cheb 2001 zvítězili v dalším zápase KP 1 Karlovarského a Ústeckého kraje nad celkem PK Vřesová po zlepšeném výkonu ve druhé a třetí třetině 6:2.

HC Cheb 2001 6
HC PK Vřesová 2
0:0, 3:0, 3:2

Slušná návštěva chebských příznivců sledovala vypjaté utkání, které svým výsledkem jen zdánlivě klame o převaze domácích. Hosté se totiž od začátku pustili do domácích velmi aktivně a vytvořili si řadu dobrých příležitostí, které však nedokázali proměnit.

První třetina skončila bez branek. Po přestávce pokračoval stejný scénář. Domácí se nedokázali v úvodu opět prosadit a obrat přišel paradoxně až po dvou katastrofálních minelách při rozehrávce, kdy se během jedné minuty Sokolovští dostali vždy po kiksu domácího hráče do samostatného nájezdu. Domácího brankáře však ani jednou nepřekonali, a tak prišlo na řadu staré hokejové moudro „nedáš - dostaneš“.

První lajna HC 2001 si při protiútoku krásně rozdala puk, Tomáš Nový se už při koncovce nemýlil a otevřel skóre na jedna nula. Martin „Bába“ Kohout přidal do konce druhé třetiny po další hezké spolupráci celého prvního útoku ještě dvě krásné branky a domácí mohli jít do kabiny s klidnějším vědomím dobře rozehrené partie.

Bohužel, ale ve třetím dějství se začal dostavovat opět neduh chebského týmu. Fyzická připravenost zjevně ještě značně pokulháva. Hosté měli najednou o mnoho víc prostoru na ledě a když se přidalo vyloučení a přesilovka hostů, první brankový úspěch hostů pak na sebe nenechal dlouho čekat. Skoro to vypadalo, že se budou domácí o výsledek opět klepat a utkání se zvrhne ve velké drama. Naštěstí ale první chebská lajna prostřednictvím Šamota (Nového) a Slunceho (Slunečka) do konce zápasu ještě dvakrát uděřila, a tak druhá branka Vřesové na stav 4 : 2 nijak moc už hru domácích nerozhodila.

Hosté se sice za tohoto stavu snažili prostřednictvím power play - hry bez brankáře ještě výsledek zvrátit, pátým gólem do prázdné svatyně hostů ho ale naopak Josef Florián pojistil. Chviličku před závěrečnou sirénou ještě pečetil šestou trefou první útok, který měl lví podíl na vítězství, přesto je třeba podotknout, že výsledek utkání je zásluhou dobrého kolektvního výkonu, při kterém se blýskl jeden player - benjamínek týmu Pavel Mičuda, kterého diváci také zvolili nejlepším mužem zápasu.

Divákům platí tímto velký dík za vytvoření super atmosféry, kterou svým slovem a bravurou dirigoval moderátor David Petřík.