Už dnes začíná zápasem HC Cheb 2001 – SK Kadaň B (od 18 hodin) další sezona KP 1.

O sezoně
Pro HC Cheb 2001 bude pravděpodobně zlomová, jak z hlediska sportovního, tak ale i z hlediska organizačního, protože došlo k tolik diskutovanému spojení s TJ Stadionem Cheb. Kromě tedy částečně možné úpravě kádru, dochází také k velkému zpestření ve věci soutěže KP I., kde bude v tomto ročníku nastupovat 8 družstev. Ke starým dobrým známým HC PK Vřesová, HC Mattoni Ostrov a HC Mariánské Lázně se připojí ze severu Čech rezerva prvoligové SK Kadaň, tedy tým B, dále pak HC Lovosice a již známe HC Louny. Příznivci hokeje v Chebu budou mít možnost opět poznat nové celky a hlavně se můžou těšit na lepší kvalitu soutěže. Navíc se při domácích zápasech opět počítá s doprovodnou show.
Co se kádru týče, ten nezaznamená až tak drastické změny. Samozřejmě se již díky zmiňovanému spojení doplní o mladé hráče z TJ Stadionu, páteř týmu budou ale nadále tvořit již staří známý a zkušení matadoři, ze kterých můžeme za všechny jmenovat zejména borce z první formace-blue line, ve složení Martin Kohout – Bába, Tomáš Nový – Šamot, Jan Slunéčko – Slunce, s další formace pak kapitán týmu Vlastimil Strýček, ale i obránci Richie Kala nebo Miloš Petr, za nimiž již tradičně jistí branku HC zkušená dvojka Jan Gelbič a David Speierl.
Dost se také v poslední době namluvilo, kam se dál bude ubírat cesta chebského hokeje, přičemž to samozřejmě záleží zejména na financích. „V zákulisí se hodně šušká o tom, že by se Cheb měl pomalu pokoušet myslet na kvalifikaci o II. národní ligu. Samozřejmě na tu ještě není zcela připraven, ale je nutné, aby si osahal atmosféru a prostředí právě ve zmíněné kvalifikaci. K tomu je však nutno vyhrát svou skupinu, kde tradičně narážíme na tvrdý oříšek – rivala původně z Karlových Varů pod jménem HC Mattoni, který však již od předminulé sezóny sídlí v Ostrově, kde našel pro soutěž výborné zázemí. Jak řečeno - tvrdý oříšek, který je ale zcela určitě k rozlousknutí,“ domnívá se David Speierl, brankář HC Cheb 2001.
Vždyť v právě proběhlém ročníku Chebští Mattonku pěkně potrápili, když s ní 3x remizovali a pouze jednou prohráli a díky prohře Ostrova se soupeři, se kterými Cebští bodovali, byla Mattonka téměř po celou sezónu v tabulce až za chebským HC. Bohužel to na konec sezóny nevyšlo, ale i tak to byl velmi vydařený ročník ze strany HC.

O turnaji v Barceloně
Hokejisté HC Cheb ale rozhodně o přestávce nelenili. Část kádru se účastnila mezinárodního turnaje veteránů v Barceloně, kde zaznamenala úspěch, když celý turnaj vyhrála.
„Pojem veteránů je trošku nadsazený, protože věkový průměr se mohl pohybovat někde kolem 40 let.To není ve srovnání například s naší KP I. až tak nic neobvyklého. Svět se celý mění, a tak i ve sportu a tedy i v hokeji dochází v posledních letech ke změnám. Mimo jiné i k takovým, že se věková hranice, při které borci s aktivní soutěží končí, posunula znatelně směrem nahoru (viz např. Karlovarský Řezníček),“ vysvětluje David Speier, brankářská jednička HC Cheb.
V Barceloně se chebští borci ukázali ve skvělém světle. Mimo poháru pro vítěze pak ještě získali Tomášem Novým pohár pro nejlepšího střelce turnaje a další pohár obdržel David Speierl za nejlepšího brankáře turnaje. Ale nutno podotknout, že celej tým táhl, vždyť právě ve statistikách střelců figurovali na druhém a třetím místě další borci Chebu – Martin Kohout, který mimo jiné s pukem a jeho ladným tělem někdy tak čaroval, až se soupeřům motala hlava, dále pak byl na třetím místě v tabulce střelců Vlasta Strýček.
Chebský hokej tedy dokázal, že je dobrý. Obdobný turnaj je plánovaný v Chebu, přičemž aktéři turnaje z Barcelony vyjádřili velký zájem se budoucího turnaje zúčastnit. Mohli bychom se tak v Chebu dočkat obdoby jiných veteránských exhibicí, při níž by bylo možné zhlédnout třeba bývalé české reprezentanty.

O turnaji v kuwajtském dresu
Na sklonku června měli tři odchovanci chebského hokeje možnost zúčastnit se zajímavého klání a sice mezinárodního turnaje v Arabských Emirátech v Abu Dhabi. Jan Brychta, David Speierl a Martin Iterský to jsou jména tří borců, kteří tímto měli možnost udělat hokeji z Chebu reklamu v tak exotických končinách. Zmínění hráči reprezentovali národní tým Kuwaitu, který Jan Brychta již druhou sezónu trénuje. K tomuto zajímavému angažmá se Honza, nazývaný ne jinak než Brygy, dostal díky svému studiu na FTVS – obor lední hokej a z toho vyplývajících kontaktů. Možnost reprezentovat cizí zemi je v takových destinacích, jako je blízký a dálný východ zatím ještě možné hlavně z důvodu toho, že tyto země nedisponují samozřejmě žádnou širokou základnou hráčů a tím, že se tedy jedná o hokejově rozvojové země. Ty jsou pak otevřené přílivu hokejistů z hokejově vyspělých zemí.
Turnaje v Abu Dhabi se zúčastnili čtyři národní týmy a sice z Arabských Emirátů, z Alžírska, z Maroka a z Kuwaitu. V každém nároďáku se vyskytovali borci z jiných zemí. Družstvo Kuwaitu se po kvalifikaci, kdy odehrálo zápas každý s každým, dostalo díky dvou výhrám až do finále, kde prohrálo 1:3. Jednoho prvenství se zásluhou Davida Speierla kuwajtský tým přece jen dočkal. David Byl vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje, čímž jistě tak potvrdil kvalitu české brankářské školy a smazal tak alespoň trochu hořkost porážky proti domácím.

(das)