Ti, co včera dorazili na zimním stadion v Rybářích, neprohloupili. Ve 22. kole extraligy se v lázeňské metropoli představili hráči Kladna. Vyrovnané drama rozhodl v poslední minutě Jaroslav Kristek.

Lépe vstoupili do utkání Středočeši. V polovině jedenácté minuty se ke střele dostal Patera a pod klečícím obráncem Němcem a mezi nohama brankáře Mensatora si jeho rána našla cestu do karlovarské branky.

Za necelé dvě minuty bylo vyrovnáno. Energie se bránila oslabena o jednoho muže, když kapitán Václav Skuhravý vypíchl obránců kotouč a ujel. Miroslav Kopřiva na jeho ránu z kruhu nedokázal včas zareagovat.

Ve druhé třetině přidal druhou branku Skuhravý. Tentokrát vystřelil od modré a Kopřiva neviděl přes clonící dvojici hráčů.

Kladno dokázalo vyrovnat. V přesilové hře se prosadila k tomu speciálně určená formace. Frolík našel Hornu, ten obránce Davida Hájka. Projektil vypálený kladenským zadákem se zastavil až v síti za zády Lukáše Mensatora.

Energie dostala ve 37. minutě možnost zahrát si přesilovku 5 na 3 a to minutu a devětatřicet vteřin. Karlovaráci sice postavili zámek a dostali se i k několika střelám, ale k většímu ohrožení Kopřivovi branky se nedostali.

Třetí část začali domácí náporem. Ten byl umocněný vyloučením brankáře Kopřivy za podražení. Trest, ale za něj odseděl Nedvěd. Druhá pětka Energie zle dotírala na Kopřivu, ale ten odolal.

Postupem času bylo všem na stadionu jasné, že prodloužení se blíží. To v poslední minutě odmítl Jaroslav Kristek, když třiačtyřicet vteřin před koncem prostřelil Kopřivu mezi nohama.