Ve 14. kole měli hráči Frantiskových Lázní volno, a zřejmě načerpali dostatek sil. Na utkání proti mladým hráčům Stadionu je totiž sešlo pouze 8 hráčů z města pramenů. O to cennější je skalp jasného favorita utkání.

TJ Stadion Cheb jun. 2
HC Fr. Lázně 3
0:1, 0:1, 2:1

Tým v černých dresech, které pro zápas zvolily Františkovy Lázně, podal skvělý obětavý výkon a utkání zvládl taktickou vyspělostí i díky skvělému výkony brankáře Josefa Stráského. Ten hráče domácích kolikrát vedl k šílenství.

První minuty patřili mladíkům Chebu, ti ve vysokém tempu svého soka sice přebruslili, avšak soupeř se s nimi nijak nehnal a zastavoval jejich útoky bez větších problémů. První tutovku zazdil Zdeněk Lavička, sám před Stráským zaváhal. V téže minutě se ke střele dostal Jaksch a trefil tyč. Úvodní tlak si Stadion přenesl i do dalších minut, ale Jirku vychytal Stráský lapačkou a ani Lavička si na jedničku mezi tyčemi Lázní nepřišel. A tak přišel trest. Vocelkovu ránu z mezikruží Líbal ještě vyrazil, puk si našel Jan Revay a bez problémů ho doklepl do branky - 0:1!

Prostřední dějství nabídlo mnohem méně zajímavých monentů. Hráči Františkových Lázní skvěle bránili a navíc dokázali hrozit z protiútoků. Nejprve však mohli udeřit Chebští, jenže Pavel Mičuda jakoby nechtěl srazit svůj bývalý klub - v 17. minutě neuvěřitelně minul odkrytou klec. Následovala gólová akce hostí. Vocelka skvěle vysunul Pavla Štěpána a ten sám proti Líbalovi nedal mladíkovi šanci, vymetl levý horní růžek - 0:2! Vrátit do zápasu mohl tým kouče Anděla Matoušek, avšak i on podobně jako Mičuda nedokázal puk zasunout do prázdné branky.

Ve 33. minutě se po křídle rozjel Lubomír Čech, poprvé a naposled překonal vystřídavšího Hladíka v kleci Stadionu - prudkou střelou k tyči upravil už na 3:0 pro svůj tým. Domácí Cheb utkání nevzdal, Jirka od modré trefil břevno a na Mičudu podruhé zývala prázdná branka, i nyní nedokázal skórovat. A tak si slovo vzal jeho parťák z útoku. Zdeněk Lavička šťastně od modré snížil. Opravdové drama posledních minut zařídil tři minuty před koncem Himl, když tečoval Jirkovu střelu nechytatelně pro Stráského - 2:3! Poslední minutu hrál Stadion v početní výhodě 5 na 3, jenž zvýhodnil power-play, Lázenští se tak bránili ve třech proti šesti hráčům soupeře. Jenže Stráský si lapačkou počkal na pokus Lavičky a jeho šance ukončila zápas!

Františkovy Lázně dokázaly zvítězit nad juniory Stadionu, když uhájily vedení 3:0 a soupeři dovolily jen snížit na konečných 2:3. Za toto nesmírně fyzicky náročné utkání hráči hostů zaslouží absolutorium, v osmi hráčích porazily kompletní mladíky Chebu!
Branky: 39. Z. Lavička, 42. Himl - 14. Revay, 24. Štěpán, 33. L. Čech
Rozhodčí: Holý, Kotrbáček
HC Fr. Lázně: Stráský - Štěpán, Kapr, Oliva (C) - Vocelka, L. Čech, Janský, Revay, Hodík.
Další zápas hrají Lázenští dnes od 21 hod. na zimním stadionu v Chebu, kde se střetnou s PSK Cheb.