V jedenáctém kole Ústeckého krajského přeboru první třídy přivítali hráči HC Cheb 2001 na svém ledě HC Mattoni Ostrov.

HC Cheb 2001 6
HC Mattoni Ostrov 6
2:4, 1:2, 3:0

Úvod zápasu patřil hráčům Mattoni Ostrov. Ti se ujali vedení už na počátku páté minuty tečovanou střelou Lukáše Veselého. Ta zapadla za záda brankáře Davida Speierla. Vyrovnat se domácím podařilo za dvě minuty. Tomáš Nový našlápl a ranou z úhlu prostřelil Františka Bauera.
Na časomíře svítilo 8:08 a hosté se radovali podruhé. Černý si po milimetrové nahrávce od Hromádky položil brankáře Speierla a nekompromisně zavěsil – 1:2. Třetí branku v síti domácích přidal o pár vteřin pozděli Tomáš Vrána. Cheb se nedal zahambit a v čase 8:45 snížil po hezké akci na 2:3. Autorem branky byl Jan Slunéčko. Tečku za první částí hry udělal třináct vteřin před první sirénou ostrovský Mudra, který upravil na 2:4.

Po přestávce se hra vyrovnala. V polovině páté minuty druhé části se mezi střelce zapsal chebský Daniel Riedl, kterého vyzval ke skórování výstavní přihrávkou zpoza branky Vlastimil Stýček – 3:4. Druhou branku v zápase přidal hostující Mudra v čase 26:25. Kopfstein pláchnul obráncům podél hrazení, přihrál Pazderovi, který našel volného Mudru – 3:5. Do konce druhé třetiny se trefil ještě Jan Pazdera, kterému servíroval puk Černý – 3:6.
O osudu utkání se tak zdálo být rozhodnuto, ale Chebští se před více jak dvěma stovkami diváků prezentovali jako bojovný tým v čele s kapitánem HC Cheb 2001 Vlastimilem Strýčkem, který gólem ze 47. minuty zavelel k obratu. Vynikající přihrávkou jej vybídl Senaj. A když v 52. minutě snížil po chybě hostující obrany Kohout, drama utkání vrcholilo. Domácí vycítili, že ostrovský tým je v útlumu a že je v jejich silách výsledek zvrátit. Přesně dvě a půl minuty před koncem střetnutí dostal do brejku Florián kapitána Strýčka, který si s gólmanem Bauerem poradil a vyrovnal tak na 6:6.
Na zimním stadionu byla vynikající nálada. Diváci hnali chebský tým do útoků a dali tak jasně najevo, že by si přáli domácí vítězství. I když si Chebští vypracovali ještě několik šancí, na konečné remíze se už nic nezměnilo. Získaný bod tak znamenal, že Chebští zůstali i nadále v tabulce o bod před svým sokem z Ostrova.

Branky: Strýček 2, Kohout, Nový, Slunečko a Riedl – Mudra 2, Veselý, Vrána, Pazdera a Černý.
Příští zápas sehrají hokejisté HC Cheb 2001 ještě v letošním roce. V sobotu 29. prosince se od 18 hodin střetnou na zimním stadionu v Cheb s týmem Vřesové.