Závěr sezony probíhá ve znamení dohrávek utkání, která byla z různých důvodů odložena, a tak byl uplynulý týden hokejově přímo nabitý. Již v úterý na ledě HC Cheb nastoupili naši žáci k prvnímu utkání finálové části o přeborníka Karlovarského kraje ve své kategorii. Ani mladší, ani starší žáci v tomto klání neponechali nic náhodě a po velmi dobrých kolektivních výkonech přivezli z Chebu všechny body a vytvořili si tak dobrou startovací pozici pro závěrečné boje na domácím ledě.

Ve středu hostily 4. a 5. třída na svém ledě HC K. Vary. Celková herní převaha soupeře, který bezpečně vévodí oběma tabulkám těchto soutěží, se projevila i na dosažených výsledcích. Páteční střetnutí těchto kategorií s HC Cheb již přineslo vyrovnanější obraz hry a ve čtvrté třídě také dobrý výsledek, který vyjádřil herní převahu našeho týmu, přestože byl „posílen“ jednou pětkou třeťáků. Tito mladší hráči byli povoláni do čtvrté třídy,aby si poprvé sáhli na velký hokej a rozhodně se ve hře na celé hřiště neztráceli. Patá třída svůj zápas rozehrála velice dobře, ale postupně ztrácela pevnou půdu pod nohama. Nevyužití několika slibných šancí a chyby v obraně postupně překlápěli aktiva na stranu soupeře, kterému se podařilo dotáhnout poprvé v letošní sezoně naše společné utkání do vítězného konce.

Nejdůležitější zápasy však přinesla až sobota. V 10 hodin nastoupili k závěrečnému souboji sezony, jímž bylo odvetné utkání s HC Cheb o přeborníka kraje, mladší žáci. Od první minuty se do svého soupeře pustili s chutí a sehráli opravdu pěkné utkání plné bojovnosti, pěkných hokejových momentů, ale také neproměněných šancí. Zde je nutno pochválit brankáře soupeře, který svůj tým skvěle podržel, ale našemu přesvědčivému vítězství zabránit nedokázal. Starší žáci do svého utkání vstoupili se stejnou bojovností a odhodláním, ale brankově se v první třetině více prosadil soupeř. V druhé části hry se Mariánskolázeňským podařilo vyrovnat a protože ani třetí třetina nepřinesla rozhodnutí, došlo na samostatné nájezdy. V těch byl úspěšnější soupeř, ale výsledková matematika celkově vyznívá v prospěch Mariánskolázeňských, a tak se stali mladší i starší žáci HC Mariánské lázně.cz přeborníky Karlovarského kraje v této kategorii.

Ve večerním utkání mužů bylo také o co hrát. V sázce bylo vítězství v základní části Regionálního přeboru Tachovska. Tomu také odpovídala atmosféra, počet diváků, ale především nasazení samotných hráčů. Ve velice vypjatém a bojovném utkání se ani jednomu z mužstev nepodařilo vymyslet na soupeře nic, co by rozhodlo o vítězství v normální hrací době. Proto přišly ke slovu opět samostatné nájezdy, v nichž jako jediný úspěšný exekutor rozhodl o vítězství domácích Konfršt. Družstvo HC Mariánské Lázně.cz tak vyhrálo základní část soutěže a z této pozice postupuje do závěrečných bojů.

Výsledky utkání

HC Mariánské Lázně.cz

Mladší žáci
HC Cheb 2
HC M. Lázně.cz 9
(0:4; 0:2; 2:3)
Branky: Fidler 3, Bartoš 2, Pecinová, Hřebík, Poncar, Čepelák.

Starší žáci
HC Cheb 3
HC M. Lázně.cz 6
(2:3, 1:2; 0:1)
Branky: Rýpar 2, Kundrát 2, Vrána, Schicker.

4. třída
HC M. Lázně.cz 0
HC K. Vary 10
(0:2; 0:5; 0:3)

5. třída
HC M. Lázně.cz 2
HC K. Vary 8
(1:3; 1:2; 0:3)
Branky: Pecinová Baetge.

4. třída
HC Cheb 2
HC M. Lázně.cz 6
( 0:2; 0:3; 2:1)

5. třída
HC Cheb 5
HC M. Lázně.cz 4
( 1:3; 2:1; 2:0)
Branky: Pecinová 2, Kosina, Dušek

Mladší žáci
HC M. Lázně.cz 5
HC Cheb 0
(1:0; 2:0; 2:0)
Branky: Bartoš 2, Fidler 2, Kovka.


HC M. Lázně.cz 4
HC Cheb 4
(1:2; 2:1; 1:1)
samost. nájezdy 0:1
Branky: Schicker 3, Jedlička.

Muži
HC M. Lázně.cz 3
HC Trstěnice 3
(2:1; 1:1; 0:1)
samost. nájezdy 1:0
Branky: Konfršt, Černý, Musil. Samostatný nájezd proměnil Konfršt.

(rš)