Další dobré, ovšem opět neúspěšné vystoupení mají za sebou hokejisté Františkových Lázní. Po těsné prohře s Hamrníky jim o jedinou trefu utekl i duel proti PSK Cheb.

PSK Cheb 8
HC Fr. Lázně 7
4:1, 2:6, 2:0

První minuty zápasu a vůbec celá úvodní třetina patřila domácí hráčům PSK. Skóre otevřel po chybě obrany Řezáč. Obrana se před ním rozestoupila a nechytatelně zavěsil. Na 2:0 zvyšoval o minutu a půl později Holý. Jako první z Lázeňských si vzal slovo Anděl, když šťastně odrazem o gólmana Rezka snížil. Radost z brankového kontaktu hosty brzy přešla, v 10. min. si puk vyměnili bratři Lavičkové a Petr kotouč zasunul do odkryté klece. Mochánův únik Homolka výborně udržel ještě před čarou, na následný trhák a střelu mezi betony od Ptáčka neměl.

Vstup do prostředního dějství měli lepší hráči Františkových Lázní, Čechovo přiťuknutí přizvedl pod břevno Hakr. 22. minuta zápasu přinesla výbornou individuální akci Zdeňka Lavičky. Slalomem a vytříbeným zakončením zvýšil už na 5:2 pro PSK. Za další dvě minuty později parádně zakombinovali členové prvního útočného komanda PSK a z druhé vlny jedoucí Mochán neomylně zavěsil. Jeho trefa však vlila spoluhráčům až příliš uspokojení a přišel v zápase velký obrat.

Za druhou trefou v zápase se Anděl vrhnul střemhlav. V pádu na dlouhou hůl zasunul do brány, Hakr důrazně puk dotlačil až do brány, čímž snížil na 6:4 a chebští hokejisté se začali bát o výsledek.

Ještě hůře jim bylo, když ve 30. minutě Lubomír Čech potrestal chybu defenzívy a záhy příhru druhého Čecha, Františka, pověsil do pravého horního růžku Anděl. Z jasného zápasu najednou bylo drama, které do druhé pauzy mělo nového lídra. Přečíslení tří na jednoho sehráli Lázeňští výborně a Vocelka poslal poprvé a naposledy svůj tým do vedení.

Vyrovnaný duel se lámal, domácí ztrátou vysokého vedení značně znejistěli a favorit soutěže se hnal za vyrovnáním. K tomu mu pomohla chyba obrany, před Homolkou zapomenutý Mičuda srovnal střelou k tyči.

Zápas nakonec rozhodla dvě vyloučení, k Olivovi si za oplácení šel sednout Hakr a jen z boxu časoměřičů sledovali šťastné zakončení Kroupy. Puk z jeho hokejky proklouzal pod padajícím Homolkou, vyrovnat se františkolázeňským hokejistům nepovedlo.
Ztvrdit výhru mohl při power-play unikající Řezáč, před prázdnou brankou však upadl a nezakončil. PSK Cheb i přes ztracené vedení dotáhli zápas k vítěznému konci, Františkolázeňští opět o jediný gól ztratili bod.
Branky: 3. Řezáč, 4. Holý, 11. P. Lavička, 13. Ptáček, 22. Z. Lavička, 24. Mochán, 43. Mičuda, 45. Kroupa – 7.,25. a 31. Anděl, 21. a 28. Hakr, 30. L. Čech, 32. Vocelka.
Rozhodčí: Belka, Čelikovský. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0.
PSK Cheb: Rezek – Kroupa, Tomšovic, Mičuda, Brauneis, Holý, Ptáček, Mochán, Z. Lavička, P. Lavička, Řezáč, Jaroš
Frant. Lázně: Homolka – Oliva, Hodík, Kubiš, Kapr – Vocelka, Hakr, L. Čech, Anděl, Jaksch, F. Čech, Kašpar

(toka– HokejPortal.cz)