V prvním finálovém zápase v play off KP2 přivítali Farmáři zkušený celek Tatran Přimda. Oba týmy se opíraly o výborné výkony brankářů, a tak nebylo divu, když v polovině zápasu byl stav nečekaně 0:0.

HC M. Lázně.cz/Trstěnice 5
Tatran Přimda 3
0:0, 3:2, 2:1

Mužstva vycházela ze zajištěné obrany a neproměnila několik gólových příležitostí. Farmářům v utkání chyběla lehkost, uvolněnost a zůstali tak za očekáváním. V předešlých dvou semifinálových utkáních svojí hrou zaskočili Buldoky Stříbro, v závěru utkání po vyloučení Konfršta, kterého rozhodčí poslali do šatny, Farmáři v dramatické desetiminutovce odehráli svojí nedisciplinovaností zápas v oslabení 3:5, když na lavičce sedělo až 5 trstěnických hráčů. Přesto svojí bojovností, taktickými pokyny a obětavostí za stavu 5:2 dovolili soupeři jen jednou skórovat, a tak zápas dotáhli do vítězného konce. Udělali první krok a vedou na zápasy 1:0.V těžkém zápase nasbírali Farmáři zbytečně svojí neukázněností 35 trestných minut, což je stálo mnoho sil.

JAK PADALY GÓLY:
28. Špatné střídání Farmářů potrestali hosté – Malý uvolnil před brankou Fišra a ten s přehledem skóroval – 0:1
V téže minutě domácí kontrolují – Barták vysunul Mrkvana a ten si najel mezi dva obránce a střelou k tyči srovnal stav na 1:1.
Ve stejné minutě Fajkus nahrál zpět na modrou, kde Okrucký střelou do víka poslal poprvé Farmáře do vedení 2:1.
29. Během jedné minuty padl 4. gól, když Fišr nádherně přihrál Malému a ten srovnal na 2:2.
30. Okrucký vysunul Bujtára, který ujel a v pádu opět poslal Trstěnické do vedení – 3:2.
48. Rozjetý Konfršt zachytil přihrávku soupeře, najel si mezi kruhy a bombou prostřelil Hotu na 4:2.
49. Sklarenko vybojovali za brankou hostí puk, přihrál mladému, mrštnému Bujtárovi a jeho střela rozvlnila síť 5:2.
50. Byl vyloučen do konce utkání zcela zbytečně hráč Trstěnic Konfršt a na ledě se začalo pro domácí odvíjet doslova drama. Utkání dohrávali celých 10 minut v oslabení 5:3, a tak svojí neukázněností měli na trestné lavici 3 až 5 hráčů najednou!
59. Hosté ještě snížili Brzobohatým na 5:3, ale zvrátit výsledek zápasu se jim již nepodařilo. Trstěničtí se ubránili a zvítězili tak nad Tatranem Přimdou 5:3.

Nejlepšími hráči v tomto utkání u mužstva Farmářů patřili: Andrle, Bujtár, Okrucký a Mrkvan.
Branky: 2x Bujtár, 1x Mrkvan, Konfršt a Okrucký – Fišr, Malý a Brzobohatý.
Tresty: 15:5, (50. TH Konfršt), využití 0:1, přihlíželo 85 diváků.
Utkání řídili – Martinec a Chmelarčík, čároví: Duršpek a Daněk.
HC M. Lázně.cz/Farmáři Trstěnice: Andrle, Česal, Okrucký, Budka, Sýkora, Mrkvan, Fajkus, Bujtár, Barták, Konfršt, Bolek, Sklarenko, Černý, Lovas, trenéři: Šnajdr – Zeman.

K zápasu řekl několik slov trenér Trstěnic Václav Šnajdr: „Po nervózním začátku se obě mužstva rozešla po první třetině 0:0. Ve druhé třetině, mezi 6.- 8. min. přišly střelecké hody, kdy padlo 5 branek a rázem byl stav 3:2 pro domácí. Na začátku třetí třetiny jsme zvýšili na 5:2, pak jsme hráli 10 minut 3 na 5 a to se podepsalo na celé hře u obou mužstev. Hosté sice ještě snížili na 5:3, ale to bylo z jejich strany vše. Nám se nepodařilo zahrát zápas podle mých představ, a tak jsem spokojený jen s výsledkem utkání, než s předvedenou hrou.“
K hodnocení se přidal i druhý trenér Farmářů – Zeman: „Za 37 leté hokejové činnosti nepamatuji, aby Farmáři posledních 10 minut zápasu odehráli v oslabení 3:5. Mrzí mě zbytečná ztráta dalšího hráče (Konfršta) k odvetnému utkání. Již nám chybí Hasala, Čiček a Mahovský, zužuje se nám kádr. Druhé utkání pro nás v Tachově bude těžké.“
Odvetný zápas finále play-off mezi Tatranem Přimda a Trstěnicemi se hraje v pátek – 4. dubna od 20.00 hod. na zimním stadionu v Tachově. Trstěničtí tak vedou na zápasy 1:0. Všichni příznivci jsou srdečně zváni.

(tr–h)