Po nevydařeném zápase z předešlého dne v Chebu přivítali Farmáři z Trstěnic na zimním stadionu v Mariánských Lázních velmi zkušený a silný celek RABID Tachov. Tentokrát se hrálo obody do regionálního přeboru KP-2. Farmáři hned v úvodu zápasu vlétli na soupeře a svým raketovým nástupem během 1,5 minuty v úvodu zápasu již vedli 2:0.

HC Farmáři Trstěnice 6
HC Rabid Tachov 5
3:1, 1:0, 1:4

Farmáři z Trstěnic byli po celý zápas lepším mužstvem a vytvořili si herní převahu a drtivým tlakem i mnoho gólových šancí, které neuměli zužitkovat. Třikrát zazvonila tyčka branky brankáře Otavy. Trstěničtí hráči hráli velmi zodpovědně, bruslili, napadali a svým důrazem platili na soupeře. Hrál se oboustranně rychlý hokej a hrálo se nahoru a dolu s obrovským nasazením. Soupeři se podařilo v závěru zápasu svým jednáním – protesty zcela rozhodit trstěnický tým. Emoce tak vzrostly, na což doplatil do konce zápasu za nesportovní chování Vlasta Tišer, na trestnou lavici usedli Töth, Veverka a Mahovský. Rabid odvolal brankáře a hrálo se šest proti třem a dvacet vteřin před koncem zápasu padla vyrovnávací branka na 5:5. Pak na řadu přišly samostatné nájezdy, kde u Rabidu: Winkler, Brzobohatý a Bubenščikov neproměnili, u Farmářů: Tišer a Sklarenko nedali, a tak jen Barták proměnil a tím Trstěničtí zvítězili 6:5.

Velmi dobře zahráli u mužstva Farmářů Trstěnic: Mahovský, Lovas, Sýkora a Sklarenko.

Jak šly minuty – (branky)

I.třetina:
0,23´- obránce Svoboda vysunul Tišera a ten ujel a střelou mezi betony vstřelil gól 1:0.
1,20´- Lovas před branku, kde se důrazně prosadil Sýkora a zvýšil na 2:0.
14´- rozhodčí neodpískal zakázané uvolnění, hráči z Trstěnic přestali hrát, čehož využil Radek Brzobohatý a snížil na 2:1.
14,30´- odpověď na nedorozumění rychle dal Töth, který uvolnil Tišera a ten snížil na 3:1.
16´- ujel všem Sýkora, ale jeho sólo a střela skončila na tyči.

II.třetina:
26´-32´ Trstěničtí zahazovali jeden nájezd za druhým a gólové šance Sklarenka, Sýkory, Lovase nevyužili. Vyvrcholením byla opět tyčka po střele Bartáka.
34´- Barták nahrál mezi kruhy najíždějícímu Svobodovi, který střelou k tyči upravil již na 4:1.

III.třetina:
46´- zapomněli trstěničtí obránci na vyloučeného Botiče, který z trestné lavice skočil na led, ujel a snížil na 4:2.
47´- opět rychle zareagovali a odpověděli – Barták nahrávkou před branku a důrazný Töth zvýšil na 5:2.
52´-54´hráči Trstěnic zbytečně útočili a vysunuli se a zapomněli 2x na Bubenščikova, který ujel a snížil na rozdíl jednoho gólu 5:4.
56´- opět ujel Tyšer a sám postupoval na Otavu, ale netrefil bránu.
59´- po protestech a různých emocích usedli tři hráči od Farmářů na trestnou lavici Töth, Veverka a Mahovský. Soupeř odvolal brankáře a hrálo se 6:3.

V posledních vteřinách zápasu Brzobohatý Marek srovnal na 5:5. V nájezdech se prosadil jen Barták, a tak Trstěničtí vyhráli 6:5.

Branky: 2x Tišer, 1x Sýkora, Svoboda a Toth (SN – Barták) – 2x Bubenščikov, Brzobohatý R. + M. Botoš.
Utkání řídili: HR – Martinec, čárový: Šin a Fára, časomíra: Špírek, tresty 8:5 (Tišer – osobní trest), využití 0:0, přihlíželo 70 diváků.
Farmáři Trstěnice: Šlégl, Hodovský, Svoboda, Veverka, Sýkora, Lovas, Tišer, Barták, Sklarenko, Töth, Mahovský, trenéři: Šnajdr – Zeman.
HC Rabid Tachov: Otava, Čermák, Sedlák, Mareš, Spišák, Záveský, Bubenščikov, Brzobohatý Radek a Marek, Botoš, Jiroušek, Poznán, Gabriško, Kara, Winkler, Vlach, trenér: Brzobohatý, vedoucí: Gabriško.

„Hráči předvedli výborný výkon. Celý kolektiv odváděl na ledě zodpovědnou práci, hráli rychlý, kombinační hokej. Škoda, že neproměnili ty jasné gólové šance. V závěru zápasu se zbytečně kluci nechali vyprovokovat, rozhodit a zbytečné emoce udělaly své. Soupeř se snížil ke všemu, aby vyrovnal a dosáhl nájezdů, což se mu povedlo. Jinak to byl zápas velmi kvalitní úrovně,“ poznamenal po utkání Jaroslav Zeman, jeden z trenérů Trstěnic.

POZVÁNKA NA HOKEJ:
Dnes od 20.15 hod. na zimním stadionu v Mariánských Lázních přivítají v krajské soutěži KS-2 Farmíři Trstěnice nováčka soutěže HC Březová.


#nahled|https://g.denik.cz/18/f6/sp_cheb_tabulka_hokej_ks2_18_kolo_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/18/f6/sp_cheb_tabulka_hokej_ks2_18_kolo.jpg|Tabulka hokej KS-2 po osmi kolech#
(tr-h)