Famáři prohospodařili vyhrané střetnutí

Trstěnice - Tatran porazil farmáře na jejich vlastním hřišti

11.2.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Vlastimil Leška

V regionálním přeboru KP-2 se střetli na zimním stadionu v Mariánských Lázních Farmáři Trstěnic proti Tatranu Přimda. Hrálo se o 2. místo v soutěži, kde se štěstí přiklonilo k hostům, kteří získáním třech bodů přeskočili v soutěži KP-2 Farmáře.

HC Farmáři Trstěnice 6
HC Tatran Přimda 7
5:1, 0:4, 1:2

Trstěničtí měli zápas výborně rozehraný, vždyť po 1. třetině vedli 5:1. V úvodu 2. třetiny se nechali zbytečně rozhodit. Nejdříve protesty hostů a následovně nepřesnými výroky rozhodčích. Zapojovali se zbytečně do protestů, řečnění, a tak byli vylučováni. Dva jasné góly z ofsajdu ovlivnily celý vývoj zápasu! Domácí byli 4x posláni na trestnou lavici a hráli oslabeni 3 na 5. Přestalo se jim dařit i střelecky, nedokázali využít a proměnit jasné gólové šance. Na druhé straně Přimda 4x využila přesilovou hru ke vstřelení gólu. Trstěničtí si nechali vzít jasně vyhraný zápas, svojí nedisciplinovanou hrou 13 x seděli na trestné lavici.

V poslední minutě zápasu, za stavu 6:6 ujel trstěnický Černík a Töth po přihrávce vstřelil vítězný gól, který však rozhodčí neuznal, pro předešlý faul brankáře Hasaly, který se odehrál na druhé straně kluziště. Po protestu a vyloučení trestnických hráčů využili hráči Přimdy přesilovou hru a v posledních vteřinách zápasu, při přesilovce 5:3, vstřelili svůj vítězný gól, a tak jsou to právě oni, kteří nakonec vyhráli zápas konečným skórem 6:7.
Nejlepšími hráči v tomto utkání u mužstva Farmářů Trstěnic byli: Barták, Tišer a Mahovský.

JAK BĚŽELY TŘETINY:
I. třetina: ze strany Farmářů doslova „super hra“. Hráno rychle, kombinačně zakončené nádhernými góly.
II. třetina: hned v úvodu se nechali Trstěničtí rozhodit, nesoustředili se na hru, neproměňovali jasné gólové šance a soupeř toho využil. V přesilových hrách srovnal skóre zápasu na 5:5.
III. třetina: závěrečnou třetí třetinu lépe a se štěstím zvládli hráči Přimdy. Velmi přísné měřítko rozhodčích na domácí hráče, kteří v závěru utkání hráli v oslabení 5:3, což napomohlo hostům ke vstřelení vítězného gólu 6:7 a k vítězství Přimdy.

Branky: 2. Sklarenko (Mahovský), 6. Tišer (Vopava), 9. Barták (Toth), 10. Černík (Lovas), Barták (Dibala), 40. Dibala (Černík) – 1. Fišr (Dlouhý), 21. Dlouhý (Fišr), 22. Dlouhý (Malý), 27. Fišr (Salač), 29. Malý (Brouzda), 49. Malý (Dlouhý), 60. Malý (Salač).
Rozhodčí: Petřina ml., čárový: Petřina st., a Filinger, tresty: 13:5 (10 min.osobní – Hodovský, 10.min.osobní – Laurenčík), využití 1:4, oslabení 0:0, 70 diváků.