Farmáři se tentokrát vyvarovali trestů

Trstěnice - Domácí se svojí bojovností a nasazením zasloužili o pěkný a zajímavý zápas

12.2.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Vlastimil Leška

Na zimním stadionu v Tachově viděli diváci výborné, pohledné hokejové utkání krajské soutěže KS-2, kde se střetl mladý, perspektivní, ambiciozní domácí celek HC Tachov, vedený Robinem Šínem, se zkušeným vyzrálým mužstvem HC Farmáři Trstěnice, vedeným zkušenými harcovníky Vaškem Šnajdrem a Jardou Zemanem.

HC Tachov 2
Farmáři Trstěnice 3
0:0, 1:1, 1:2

Bylo to vyrovnané utkání, kde domácí celek bránil modrou, mladí hráči jezdili, bruslili a napadali, všechny souboje dojížděli a spoléhali na vysunuté rychlé útočníky. Žádný puk nebyl pro ně ztracen, svojí bojovností a nasazením se zasloužili o pěkný, pohledný zápas.
Zkušený celek Farmářů Trstěnic přijel k zápasu jen s 10ti hráči, přesto na ledě nechali srdíčko. Především se také vyvarovali zbytečných chyb z předešlého zápasu - řečnění s rozhodčími a nepouštěli se do diskuzí, chtěli hlavně hrát hokej a o tom svědčí i první přerušení, zapisování bylo až v 8. minutě zápasu.

Jak šly minuty a jak padaly góly:
22. První gól padl až ve 2. třetině, při přesilovce 5:3. Sýkora od modré vystřelil tvrdou střelu, brankář Libra vyrazil betony a rychlý Mahovský střelou do víka poslal hosty do vedení – 0:1.
28. Chyba Hasaly při mantinelu umožnila domácím vyrovnat – ujel Kolář, nahrál volnému Vránovi a ten vzápětí srovnal na 1:1.
42. Trstěnický obránce Svoboda našel přesnou přihrávkou dravého Rozsypala a jeho střela do šiběnice upravila stav utkání na 1:2.
46. Svoboda přihrál na druhou stranu kluziště obránci Hodovskému, který vjel do třetiny domácích, objel si branku a zasunul puk za záda Libry 1:3.
50. Kuriózním gólem upravili konečný stav utkání tachovský Morgenstein přihrávkou na Lešňanskýho, ten z půlky dloubákem vyhazoval puk, který skočil za Šlégrovo záda. Snížili tak stav na konečných 2:3 pro Trstěnice.

Branky: 28. Vrána (Kolář), 50. Lešňanský (Morgenstein), – 22. Mahovský (Sýkora, 42´- Rozsypal (Svoboda), 46. Hodovský (Svoboda).
Rozhodčí: HR – Petřina ml, čárový: Petřina st, Salač. , tresty 6:2, Využití 0:1, oslabení 0:0, přihlíželo 100 diváků.
HC Farmáři Trstěnice: Šlégr, 1. pětka: Svoboda – Hodovský, Lovas – Sekáč – Rozsypal, 2. pětka: Sýkora – Hasala, Vopava – Mahovský – Sklarenko, trenéři: Šnajdr – Zeman.
V pátek – 13.února, od: 20.15 hod. se na ZS v Mariánských Lázních střetnou v soutěži KS-2 Farmáři Trstěnice a Stadion Cheb.