Farmáři z Trstěnic až ve třetím zápase vyhráli čtvrtfinálovou sérii 2:1 a postoupili tak do dalších bojů play off KP-2. Již od samého začátku přistoupili k utkání zodpovědně a nechtěli nic ponechat náhodě. Raketovým nástupem, již ve 2.minutě zápasu vedli 2:0 a celou první třetinu vyhráli 4:0.

HC Farmáři Trstěnice 6
HC Tachov 0
4:0, 1:0, 1:0

Diváci na zimním stadionu v Mariánských Lázních viděli drtivý tlak Farmářů, kteří si vypracovali na tucet vyložených gólových šancí, které však neuměli zužitkovat. Nastřelení třech tyček - Tišerem, Rozsypalem a Černíkem. Paličem v koncovce se stal nejstarší hráč na ledě Jiří Sekač od Farmářů, který „spálil“ co se dalo a neuměl se prosadit ani do prázdné branky soupeře. Čisté konto si uchránil a vychytal tak další nulu spolehlivý brankář Farmářů Lukáš Stanko.

I. třetina:
Farmáře o zápase rozhodli již v 1.třetině. Jezdili a tlačili se neustále do třetiny soupeře, svojí aktivitou a napadáním si vypracovali mnoho gólových šancí.
V 1. Trstěničtí využili přesilovou hru – Mahovský nahrál před branku na M. Dibalu a ten vymetl branku soupeře 1:0. V 1.30 min.- ujel Toth, nahrál Rozsypalovi, který mu vrátil přihrávku a Toth zvýšil na 2:0. 7. - Dibala dal do jízdy Černíkovi a stav se rázem změnil 3:0. 15. – Tvrdá střela Hasaly minula branku, puk se vrátil zpět od mantinelu a dojíždějící obránce Mahovský vstřelil do prázdné branky 4:0.

II. třetina:
Nečekaně ukonejšila Farmáře, kteří přestali hrát, kombinovat, jezdit, neproměňovali vyložené gólové šance a střely Černíka a Tišera skončily na tyčce. 36. - Rozsypal přihrál Tišerovi, který střelou do šibenice zvýšil na 5:0.

III. třetina:
Soupeř útočil a spoléhal jen na brejky, ale pozorný brankář Stanko si nenechal vzít „nulu“. Tyčka Rozsypala a 58. - Bartákovo přihrávka na Černíka znamenala zvýšení skóre na konečných 6:0 pro Trstěnice.

Branky za Trstěnice: 2x Černík, 1x Mahovský, Dibala, Toth a Tišer.
Rozhodčí – HR: Belka, čároví: Čelikovský a Kotrbáčková, časomíra: Strasser M., tresty 4:4, využití 1:0, diváků 30.
HC Farmáři Trstěnice: Stanko, Barták, Černík, Sklarenko, Svoboda, Sýkora, Tišer, Toth, Hasala, Dibala, Hodovský, Mahovský, Rozsypal, Sekáč, trenéři: Šnajdr – Zeman.

HC Tachov: Málek, Klíma, Černý, Santner, Morgenstein, Kůstka, Lešňanský Martin, Jadlovský, Kovář, Šmejkal, Báča, Skácel, Lešňanský Michal, Martinec, Vrána, Bučan, Šnajdr, trenér: Šín,

Semifinále play off – KP 2
Dnes od: 19.30 hod. na ZS v Mariánských Lázních se sehraje zápas v prvním semifinálovém utkání mezi HC Farmáři Trstěnice a Tatranem Přimda nebo HC Stříbro.
V sobotu – 11. dubna, od: 20.00 hod. na ZS v Mariánských Lázních se odehraje druhý zápas (odveta – finále KS 2) mezi: HC Farmáři Trstěnice a HC Stadion Cheb.

(tr–h)