Františkolázeňští podali s Brimstones trapný výkon

FRANTIŠKOVY LÁZNĚ - Do druhé třetiny zasáhl i hostující Václav Kloz, a hru týmu oživil

28.10.2007

Ve 4. kole narazili hokejisté Františkových Lázní na tým Brimstones a svým špatným výkonem darovali všechny body soupeři.

IHT Brimstones 5
HC Fr. Lázně 1
2:0, 1:1, 2:0

Souboj začali velmi aktivně hráči Brimstones a již ve 2. minutě se Turek řítil sám na Stráského. Šanci nedal a své lepší okamžiky si odložil na později. Přesněji na minutu sedmou. V přesilovce byl na správném místě a nad rameno poslal domácí do vedení. Následně se mohl prosadit Loužek, jehož ránu vyrazil Stráský na hůl agilního Turka, ten však nastřelil tyč. Ve 13. minutě si přesilovku zahráli i Františkolázeňští. Nejprve Magrstein v úniku minul, stejně tak Hodík v obrovské šanci. Jen co Brimstones přečkali oslabení, udeřili. Střela jejich obránce zapadla přesně do růžku.

Do druhé třetiny zasáhl i Václav Kloz, a hru týmu oživil. Úvodní nápor v branku nevyústil. Hosté si počkali do 23. minuty, kdy Štěpánovu střelu po zemi propustil brankář Chebu až za svá záda – 2:1. To však bylo do konce zápasu ze strany Lázní vše. Zápas nenabídl hru lahodící oku hokejového fanouška, nýbrž upracovaný hokej plný nepřesností. Ze stínu matného výkonu celku vystoupil parádní hit Kapra na Duse. Toho obránce v červeném perfektně smazal u mantinelu a kapitán Brimstones se těžko zvedal z ledu. O dost lépe mu bylo v poslední minutě druhé třetiny, kdy se po buly přesně prosadil jím vedený útok.

Ihned na začátku posledního dějství v přesilovce zvýšil Magrstein na 4:1 a bylo po zápase. Útočná fáze Františkových Lázní působila doslova trapně a gólman Chebu se v zápase příliš nezapotil. Bezzubé spoluhráče chtěl nakopnout Fanda Čech, ale trefil pouze tyč. Následně chybné vyjetí Stráského skvěle uhasil obětavým skokem Oliva. A tak zřejmě největší vzrušení přinesla 37. minuta, kdy domácí hráč před brankou soupeře předvedl dost unfer zákrok, když krosčekem srazil Kloze. Ten si to s ním vyřídil po svém a pro oba zápas skončil. Mstil se i Kapr, jemuž se nelíbilo nesportovní píchání do Stráského ze strany Loužky. Poslední gólový moment nabídla 42. minuta. V oslabení ujel Chára a mezi betony uzavřel skóre duelu.
Rozhodčí: Holý, Kotrbáček.

Fr Lázně: Stráský – Kapr, Pluhař, Oliva, Štěpán – Vocelka, Hakr, L. Čech, Revay, Kloz, Jánský, F. Čech, Herza, Hodík.
„Bohůžel jsme nedodrželi pokyny, které jsme si řekli v kabině. Hráli jsme něco jiného a soupeř nás přebruslil a herně přehrával. Za stavu 1:3 jsme neproměnili nějaké dobré příležitosti a zápas jsme dohráli v obrovské křeči. Náš výkon byl velmi špatný, v dalším zápase uděláme nějaké změny a musíme se zlepšit,“ zhodnotil střetnutí hrající františkolázeňský trenér Luboš Kapr.
Další zápas čeká hráče z města pramenů ve středu. 31.10.2007 na zimním stadionu v Chebu od 21 hodin, kdy přivítají tým HC Drivers. Všichni příznivci hokeje jsou na zápas srdečně zváni!