Hokejisté Františkových Lázní vstoupili do nového ročníku krajské soutěže. Úspěšní byli na půl. Úvodní klání hrubě nezvládli a z duelu se Stadionem odešli s výpraskem 3:7. Druhé klání však zvládli na výbornou. Silný tým PSK Cheb přehráli 5:3.

HC Fr. Lázně 3
TJ Stadion Cheb jun. 7
po třetinách 1:3, 1:3, 1:1

Domácí prohrávali od samého počátku, když ihned v 1. minutě se ranou pod břevno prosadil Zdeněk Lavička. Po celý zápas tahali Lázeňští za kratší konec a mladíci Stadionu si s chutí zastříleli. Dvakrát se pěkně prosadil obránce Jirka, jehož střely zapadly přesně do horních růžku Stráského svatyně.
Druhý zásah přidal i Z. Lavička. V celku Františkových Lázní vystoupil ze stínu špatného výkonu agilní Štěpán, ten se prosadil také dvakrát.
Branky: Štěpán 2x, Hakr – Jirka 2x, Z. Lavička 2x, Mičuda, P. Lavička, Pultar.

„Blahopřeji soupeři k výhře. Nastoupili jsme s torzem hráčů, zbytek se doléčoval z chřipky, kvůli které utkání bylo odloženo. Mladíci nás přehráli ve všech směrech. Brzy se dostali do tříbrankového vedení, na které jsme nedokázali reagovat,“ komentoval zápas františkolázeňský Luboš Kapr.

PSK 96 Cheb 3
HC Fr. Lázně 5

po třetinách 1:1, 1:0, 1:4

Poprvé se na „ledě soupeře“ představili hráči z lázeňské metropole v pátek, kdy se střetli se silnými ´Policajty´. Ti šli rychle do vedení, které smazal ranou k tyči Kapr.

Vedení na jejich stranu vrátil Ptáček. Poslední třetina však patřila jednoznačně hostům. Nejprve Štěpán srovnal, a posléze přišly dva zásahy Václava Kloze. Zvláště jeho trefa z úniku byla výstavní, kdy soupeřova gólmana doslova vykoupal.
Snížit se podařilo opět kapitánovi PSK, Ptáčkovi. Definitivní podobu výsledku určilo trestné střílení v poslední minutě. Jánský zkušeně mezi betony upravil na konečných 5:3 pro Fr. Lázně.

Branky: Holý, Ptáček 2x – Kapr, Štěpán, Kloz 2x, Jánský z TS.
„Chtěli jsme uhrát dobrý výsledek, když jsme byli již kompletní. Na vedení domácích jsme dokázali odpovědět. V zápase mi chybělo víc hokejovosti, což jsme nahradili bojovností. Potvrzuje se že, Kloz a Jánský budou posilami. I noví mladíci odvedli dobrou práci, jsme s výhrou velmi spokojeni,“ uvedl Luboš Kapr z hostujícího týmu.

Další zápas čeká na hokejisty Františkových Lázní dnes, kdy od 21 hodin přivítají na zimním stadionu v Chebu mužstvo BBB Auto. Přijďte tým podpořit!