Souboj dvou semifinalistů loňské sezóny se odehrál na zimnním stadionu v Chebu. Františkovy Lázně jako domácí tým přivítaly hráče BBB Auto. Ti v předešlém kole nasázeli osm branek Laseru, proti Lázěňským se však museli spokojit pouze se střemi střeleckými úspěchy.

HC Fr. Lázně 3
HC BBB Auto 3
po třetinách 1:2, 0:0, 2:1

Zápas začali hosté ve vysokém tempu a vynutili si úvodní tlak. Jenže se nechali zbytečně vyloučit a v přesilovce se z mezikruží do růžku prosadil Jaroslav Hakr. Vedení Fr. Lázní však mělo jepičí život. Markgraf dostal prostor k nejedné dorážce a jednu z nich poslal za záda Stráského – 1:1.
Následně ujel Petr Hála a skvěle provedeným blafákem obrátil vývoj zápasu. Možnost udeřit podruhé měl v 10. minutě, ale gólman domácích vytasil parádní zákrok. O několik málo minutek ujeli dva hráči v zeleném a řítili se sami na Stráského. Provedli to však tragicky a minuli branku.
Šanci srovnat měl nejprve františkolázeňský Štěpán, v oslabení si na Sazimu nepřišel. Ve 20. minutě lapil Stráský střelu Jandy do lapačky. Sporný moment se odehrál v čase 20:50, kdy ujel Iterský. Puk se zastavil někde mezi betony Stráského, zda přešel brankovou čáru už se ale nikdo nedozví. Sudí Holý rozpažil a hrálo se dál. Další šance Jandy s Melichovským kryl opět jistý Stráský.

Třetí třetinu začali domácí velmi zostra a uběhla minuta a jedna sekunda a bylo vyrovnáno. Luboš Kapr ujel všem a bekendovým blafákem srovnal krok. Za dvě minuty už domácí dokonce vedli. Nahození Františka Čecha Sazima neudržel a mladičký útočník se mohl radovat ze své první trefy v sezóně. Náskok mohl zvýšit Štefan, ale jeho pokus schoval gólman BBB do lapačky.

Přesně tři minuty před koncem hosté sehráli parádní akci, na jejímž konci byl střílející Milan Ticháček. Jeho bombu zastavilo břevno. Podobné štěstí už Stráský ale neměl minutu před koncem. Hála z kruhu k tyči uzavřel skóre na 3:3.
Branky: 3. Hakr, 41. Kapr, 42. F. Čech – 4. Markgraf, 5. a 44. Hála.
Rozhodčí: Holý, I. Kotrbáčková.
Sestava Fr. Lázní: Stráský – Kapr, Pluhař, Štěpán, Oliva – L. Čech, Hakr, Štefan, Hodík, F. Čech, Revay, Jánský.
Další klání mají Františkolázeňští na programu již tento čtvrtek. Na zimním stadionu v Chebu se od 20:45 hod. postaví celku IHT Brimstones. Na zápas zve všechny hokejové fandy klub HC Františkovy Lázně!