Konečně. Energie poprvé doma bodovala. V 7. kole hokejové extraligy porazila třinecké Oceláře 3:1.

Západočeši začali výborně. Už v polovině osmé minuty trefil Petr Kumstát tyč. Vytáhlý forvard nastoupil ve třetí formaci s Pechem a Pletkou a evidentně mu to svědčilo. Do průběhu zápasu dost výrazně promluvil, ale vraťme se na začátek.

V polovině desáté minuty šli domácí do vedení. Václav Skuhravý si podržel puk za brankou hostí. Našel najetého Jána Muchu a ten dělovkou pod víko nedal Dubovi šanci zasáhnout.

Dalších branek se diváci dočkali až ve druhé části. A opět to byli domácí, kteří se prosadili. Ve 23. minutě se v přesilové hře odrazil puk k Lukáši Pechovi a ten neváhal a uklidil ho za bezmocného Dubu.

Oceláři, ale nesložili zbraně a ve 28. minutě se do listiny střelců zapsal Martin Růžička, když dorazil puk po Balejově střele.

To, že do šaten půjde Energie s dvoubrankovým náskokem, zařídil v čase 37:00 Petr Kumstát a jak jinak nežli v přesilové hře.

Ve třetí části se Třinečtí pokusili se zápasem ještě něco udělat, ale Energie hrála, co potřebovala, a hosty k ničemu vážnějšímu nepouštěla. Naopak sama hrozila z nebezpečných brejků.

Největší šanci si vypracoval ve 46. minutě Rastislav Dej, který byl zařazen na místo Kumstáta. Unikl vysunuté obraně Třince, ale bekhendový blafák nedotáhl do konce.

Poslední šanci udělat něco s výsledkem měli hosté při vyloučení Jakuba Čutty, ale k ohrožení Lukáše Sáblíka se téměř nedostali. Když už to vypadalo, že bude moci obránce střílet, tak Dej skočil hlavou proti případné střele a holí ještě stačil vypíchnout puk.

„Konečně. Hráli jsme něco jiného. Lépe jsme bránili. Vyvarovali jsme se individuálních chyb. To byla rozhodující fakta,“ ohlížel se domácí kouč Josef Paleček.

Energie navíc oproti předchozím zápasům lépe bránila. „V posledních zápasech jsme hodně inkasovali. Tentokrát jsme dostali jen jednu branku. To bylo také důležité,“ pokračoval.

Ovoce přineslo i rozdělení „dvou věží“ Kumstáta se Skuhravým. „Nedařilo se jim. Teď když spolu nehráli, tak jim to oběma šlo daleko lépe. Kumstát si připsal 1+1. Výborný výkon podal i gólman Lukáš Sáblík. Dokázal podržet puky, působil hodně jistě. To, že jsme vyhráli je i jeho zásluha a po právu byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu,“ dodal Paleček.

Trenér Třince Břetislav Kopřiva byl po utkání zklamaný. „Myslím, že utkání bylo vyrovnané. Bohužel se domácí dostali do vedení a my jsme se nemohli následně prosadit, protože Energie dobře bránila,“ přiznal Kopřiva.

Spokojený byl pouze se třetí třetinou. „Mužstvo dokázalo zabrat a chtělo něco s výsledkem udělat. Bohužel jsme se nedokázali střelecky prosadit,“ uzavřel.

Karlovy Vary – Třinec 3:1

Třetiny: 1:0, 2:1, 0:0. Muž zápasu: Kumstát. Branky a nahrávky: 10. Mucha (Skuhravý), 23. Pech (Kumstát, Němec), 38. Kumstát (Pletka, Němec) – 28. Růžička (Balej). Rozhodčí: Jebavý, Svoboda – Kis, Prchal. Vyloučení: 5:4 + Čutta 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3553.

Karlovy Vary: Sáblík – Němec, Dobroň, Čutta, Prošek, Mucha, Brňák, Hájek – Košťál, Skuhravý, Kumstát – Melenovský, Kristek, Skladaný – Pletka, Pech, Dej – Zucker, Zaťovič, Haščák od 34. Hluchý. Trenér: Paleček

Třinec: Duba – Hrabal, Seman, Malec, Lojek, Výtisk, Cartelli, Andersons, Zíb – Martynek, Polanský, Tomas, Květoň, Peterek, Polák, Růžička, Balej, Kohn, Kanko, Kútný, Ostřížek. Trenér: Marek