„Dohoda byla oboustranná, protože vedení klubu i trenér sám cítili, že po tak dlouhé době si Karel Mlejnek potřebuje odpočinout od práce v našem klubu a nabrat zkušenosti v jiném prostředí," uvedl generální manažer Miroslav Vaněk.
„Karlu Mlejnkovi patří obrovské poděkovaní za neskutečný kus práce, který v Karlových Varech odvedl. Dlouhodobě pracoval u mládeže, kde jeho rukama prošlo spoustu hráčů, kteří dnes hrají extraligu za Karlovy Vary nebo jiné kluby. Působil také jako pedagog na ZŠ Krušnohorská, kde měl na starost rozjezd hokejových tříd a dozor nad nimi. Výborně zvládl první sezonu našeho juniorského týmu v náročné soutěži MHL a získal s juniorským týmem stříbrnou medaili v extralize," doplnil Vaněk.
Novou motivaci do práce a také zkušenosti. Ty by chtěl teď Mlejnek nabírat v jiném angažmá. „To ovšem neznamená, že s Karlovými Vary už nechci nic mít společného. Věřím, že se jedou vrátím a budu tu zase jednou pracovat," řekl ve zkratce odcházející trenér.
V posledních třech sezonách byl trenér Mlejnek naprosto nepostradatelným členem realizačního týmu a má velkou zásluhu na tom, že se Karlovy Vary podařilo udržet v extralize. „Jako kouč dokázal udržet extraligu a to ne vždy s hráči, kteří byli extraligoví," doplnil Vaněk.