V krajské hokejové soutěži mužů (KSM) se v play-off semifinále na zimním stadionu v Mariánských Lázních střetli Farmáři Trstěnice a HC Březová 07. Soupeř přijel nabuzen a udělal vše pro to, aby odčinil dvě předešlé porážky (8:3 a 6:3) ze základní skupiny. Diváci se těšili, že uvidí výborný a pohledný hokej, ale opak byl skutkem. Bojovalo se tvrdě o každý puk, tím i zbytečně faulovalo, či přibylo řečnění, a tak rozhodčí Černý se Špírkem neměli lehkou úlohu, ale zápas zvládli bez problémů.

HC Farmáři Trstěnice        2

HC Březová 07                  1

1:1, 0:0, 1:0

Hosté spoléhali na brejky, výborně bránili, ale zbytečné řečnění jim nechybělo a pořád chtěli něco řešit. Mnoho hráčů se vzájemně mezi sebou znalo z mládežnických tříd, bydlišť anebo ještě loni spolu nastupovali za hokejový oddíl Farmářů (nyní 5 hráčů hrálo za Březovou). Tak nebylo divu, že se projevovaly vzájemné emoce. Obě mužstva měla cíl a ambice postoupit do finále, a jak se ukázalo, štěstěna se přiklonila na stranu Farmářů. U obou mužstev zachytali brankáři, kteří vychytali mnoho střel.

Trstěničtí se nemohli dostat do své hry, přesto již v 1,22 minutě po pěkné kombinační rychlé akci Lovase a Vopavy se dostali do vedení 1:0. Již po pouhé „jedné“ minutě hry, Barták fauloval a nařízené trestné střílení proměnil Večeřa a srovnal tak stav utkání na 1:1.

Druhá třetina skončila bez branek, ovšem s častým vylučováním na každé straně.

Do třetí třetiny nastupovala obě mužstva s cílem strhnout vítězství na svou stranu! Již v první minutě III.třetiny Lovas nahrál Macháčkovi před branku a Macháček „mazácky“ naznačil střelu, položil si brankáře Švagra a jeho lišácký záměr vyšel, do prázdné vstřelil, jak se ukázalo – vítězný gól, 2:1. Takže Farmáři touto brankou postoupili do finále play-off.

K nejlepším hráčům u Farmářů patřilo všech 11 hráčů, za jejich výkon jim patří poděkování a obdiv s uznáním.

Branky za Farmáře: Vopava a Macháček, asistenci si připsali Macháček a Lovas.

Čestnou branku za Březovou dal Večeřa z trestného střílení.

Zápas s citem pro hru řídili spolehliví rozhodčí Černý a Špírek, časomíra: Vajkebrová, tresty 8:12, bez využití, diváků 65.

HC Farmáři Trstěnice – Mach, Barták, Lovas, Sýkora, Pech, Vopava, Sádlo, Hankovszki, Mahovský, Hasala, Macháček, Černík, trenéři: Šnajdr – Zeman.

HC Březová 07 – Švagr, Kraus, Mrázek, Vondruška, Pech Petr, Večeřa, Gušlbauer, Čech, Dibala, Bubenščikov, Brytkov, Brzobohatý, Marek, Kováč, Janů, Pech Milan, Krytinář, trenéři: Veselý – Oncirk.