Po pondělním uvolnění vládních opatření se vrhl hokejový Stadion Cheb zpět k týmovým tréninkům na suchu. „Hned jsme využili venkovní sportoviště k naší činnosti alespoň ve skupinkách po šesti,“ přibližuje šéftrenér mládeže Pavel Hlavatý.

Ve středu se pak hokejisté Stadionu dostali dokonce na led. Chebský zimní stadion má totiž velkou výhodu venkovní malé ledové plochy. „Díky domluvě mezi všemi stranami, za kterou jim patří velké poděkování, došlo hned zkraje týdne k jejímu namražení. Od středy postupně vyjížděly k tréninkovým jednotkám na ledě všechny kategorie, od nejmenších hokejistů po dospělé,“ poukazuje Pavel Hlavatý.

Tréninky probíhají za přísných hygienických opatření, na která dohlíží kamerový systém. „Samozřejmě musíme dodržovat vládní opatření skupiny po šesti, tak aby se nepotkávaly. Každá kategorie je na ledě 20-30 minut, aby se vystřídali všichni hráči. Je to jako za starých časů na rybníce. Rodiče kluky a holky dovezou ve výstrojích, u ledu se nazují brusle, převezou si věci na druhou stranu a jdeme trénovat. Po konci krátkého tréninku si všichni na druhé lavičce sundají brusle, sbalí si věci a hned za rodičema do auta, aby nenastydli,“ popisuje šéftrenér chebské mládeže, jak probíhá trénink.

Hráči si tak pomalu zase zvykají na hokej. „Tréninkové jednotky nejsou nijak náročné, jsme po dvou měsících na ledě, tak se do toho musíme zase pomalu dostat. Náplň je jednoduchá, zhruba deset minut na zahřátí, nějaká střelba a bruslení a zbytek času se hraje,“ nechává Pavel Hlavatý nahlédnout do tréninku.

Na malých i větších hokejistech byla vidět ohromná radost z návratu mezi mantinely. „Je hezké na všech sledovat opět tu velkou radost. Všem určitě hokej hodně chyběl. Je to hra, kterou máme rádi, a určitě není dobrá věc, aby ji hlavně dětem někdo bral. Jsme teď moc rádi za každou minutu na malé venkovní ploše,“ říká kouč.

Šéftrenér mládeže HC Stadion Cheb věří, že se teď jeho svěřenci vrátí i na velkou plochu do nitra zimního stadionu, k tréninkům bez omezení. „Je to zcela zásadní věc. Už loňská sezóna byla useknutá a teď znovu dvouměsíční výpadek bude obrovsky znát na rozvoji všech našich hokejistů,“ upozorňuje na závěr Pavel Hlavatý.