Domácí byli nuceni poslat do hry kvůli střevní viróze v týmu několik juniorů. V neúplné sestavě nastoupili i hosté a byl to právě jeden z noviců – Otakar Šik, který svými góly v 53. a 57. minutě srovnal stav na 2:2 a poslal tak zápas do prodloužení. Nakonec se o vítězi rozhodovalo až v samostatných nájezdech, v těch uspěli Piráti.

Piráti Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 3:2 sn (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Raška I, 42. Raška I (Sklenář) – 53. Šik (Křehlík), 57. Šik (Křemen, Balán).

Piráti Chomutov: Pavlát (Š. Lukeš) – Beneš, Blaha, D. Zeman, Váchal, Štochl, Seemann, Šuráň – Ouřada, Chlouba, Koblasa (A) – J. Svoboda, Raška I, Sklenář (C) – Vrhel, Pech, Koblížek – Šťovíček, Gut, Ma. Svoboda.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kašpar) – Kozák, Eminger, Bernáth, Šafář, M. Rohan (A), Tureček, Forman – O. Beránek, Balán (A), T. Rachůnek – Kohout, Skuhravý (C), Stloukal – T. Mikúš, Kverka, Lapšanský – Šik, Křehlík, Křemen.

Tomáš Mariška, asistent HC Energie Karlovy Vary: „ Jsem rád, že i v tomhle specifickém utkání jsme našli motivaci a rvali jsme se do poslední minuty o výsledek. Zápas se pro nás nevyvíjel zrovna ideálně. Nedokázali jsme proměňovat gólové šance. Jsem rád, že jsme to dotáhli alespoň do remízového závěru. Mrzí nás neproměnění šance v prodloužení. Jsem rád, že jsme dokázali uhrát alespoň ten bod.

Vladimír Růžička, trenér Piráti Chomutov: „Od začátku bylo vidět, že se o moc nehraje. Musím ale uznat, že hráči, kteří do zápasu nastoupili, si s tím poradili velmi dobře. Vynikající byl Dominik Pavlát v bráně. Zbylo nás asi sedm a tak museli nastoupit junioři. Těžké to nebylo a zvládli to dobře. Pro nás je důležitý příští pátek a já doufám, že se ti naši hráči se z toho brzy dostanou, protože nás čeká těžký měsíc. 

Ilustrační foto
O víkendu v Karlovarském kraji za fotbalem