„Samozřejmě jsme zklamaní, potřebovali jsme také bodovat. Nacházíme se v tabulce na místech, kde se nám nelíbí a nechceme tam být. Máme veliký problém s domácími zápasy a potřebovali jsme udělat body, to se nepovedlo," posteskl si v hodnocení pro klubový web kouč Energetiků David Bruk. Energie nehrála špatně, ale chybělo tomu to nejdůležitější - góly.

„Snaha od hráčů byla, tomu nemám co vytknout, ale dlouhodobě nás trápí přesilové hry, s těmi si nějak neumíme poradit a dlouho jsme z nich nedali branku. Snažili jsme se soupeře zatlačit, forčekovat, vytvořili jsme si šance, ale nemáme klid v koncovce. V poslední době dáváme hrozně málo branek. Je to zklamání a musíme o body bojovat jinde," krčil rameny 54letý lodivod.
TIPSPORT extraliga, 30. kolo: HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc.
Zatímco na straně Západočechů zavládlo před Vánoci pochopitelně zklamání, na druhém konci barikády byla nálada zcela odlišná. „Výhry si moc vážíme. Doma jsme předtím ztratili dobré utkání se Spartou, chtěli jsme co nejdříve bodovat. Jeli jsme sem s cílem hrát dobře do defenzívy a využívat nějaké protiútoky, což se nám povedlo v první třetině. Druhá třetina nebyla úplně ideální, soupeř si vytvořil nějaké šance. Že jsme je ubránili ale bylo asi rozhodující pro tento zápas," pochvaloval si olomoucký asistent Boris Žabka.
Karlovarští prohráli páté z posledních šesti utkání, ale šanci na reparát mají už v pondělí 26. prosince v Plzni, kde od 16.30 hodin vzplane pikantní a třaskavé derby o krále divokého západu. Oba týmy mají co napravovat. Energie padla s Olomoucí 0:3 a stejným výsledkem ve čtvrtek neuspěli plzeňští Indiáni na ledě pražské Sparty, kde jim - stejně jako Karlovým Varům - utekla první třetina.
