Úvodní dvacetiminutovka patřila hokejistům Mladé Boleslavi. V šesté minutě svítilo na ukazateli skóre 0:2, když se dvakrát prosadila třetí formace hostí.

Nejprve se ve třetí minutě trefil Macho a za další tři minuty přidal druhou branku Středočechů Peter Fabuš. Domácí lavička protestovala a reklamovala nedovolené atakování brankáře Sáblíka. Jako důkaz předložila poničenou masku, ale dvojice hlavních rozhodčích Jebavý, Kubeš byla neoblomná. „Došlo k prasknutí Sáblíkovy masky. Ke kontaktu tam muselo evidentně dojít,“ zlobil se domácí kustod Polák.

Gólman Sáblík musel z utkání odstoupit a jeho místo zaujal Mensator. Došlo tak k souboji dvou reprezentačních brankářů.

Energetikům se pak podařilo bleskurychle snížit. Při vyloučení Kasíka se po osmnácti vteřinách poprvé prosadil Jan Košťál.

Ve druhé části se diváci dočkali jedné branky a opět se o ní postaral Jan Košťál. V čase 31:33 dostal namazáno mezi kruhy od Parýzka a ranou nad lapačku se nemýlil. Energetici měli v polovině zápasu několik šancí jít do vedení. Na tyčku dvakrát zazvonil Kristek a vyloženou šanci Pletky vychytal Schwarz. Činit se musel i Mensator, když na něj postupovali dva útočníci hostí.

Během druhé třetiny do utkání hodně zasahoval rozhodčí Kubeš. V první třetině neodpískal zákrok na Sáblíka a ve druhé části kompenzoval domácím tuto křivdu. Hosté byli často vylučováni. Domácí se ale v přesilovkách neprosadili.

Ve třetí třetině drama pokračovalo. Oba celky si chtěly připsat plný počet bodů, a tak bylo k vidění utkání, které mělo už náboj play off. Smolařem zápasu se stal Jaroslav Kristek. Ve 46. minutě uzavřel svůj "tyčkový hattrick", když nedokázal překonat ležícího gólmana Schwarze.

Necelou minutu před koncem se vhazovalo před Markem Schwarzem a trenér hostí Vladimír Čermák si vzal oddechový čas. Uklidnil své svěřence a ti nakonec dovedli utkání k prodloužení.

Nutno podotknout, že Energie mladoboleslavské „bruslaře“ drtila. Střely na branku hovořily za vše. Ve druhé části byli domácí aktivnější poměrem 19:4 a ve třetí třetině zasypali Schwarze 18 ranami.

V prodloužení Energie pokračovala v náporu, ale její pokusy končily na chráničích hostujícího gólmana. Druhý bod pro svůj klub mohl získat hostující Bahenský, když se v 63. minutě dostal mezi obránce, ale trefil tyčku.

Do konce prodloužení se diváci branky nedočkali a na řadu tak musely přijít samostatné nájezdy.

Jako první se rozjel Peter Fabuš a střelou nad lapačku poslal hosty do vedení. Jenomže další se rozjel Melenovský a vyrovnal. Blíže ke dvěma bodům byli hosté po úspěšném nájezdu boleslavského Vrbaty, ale Jan Košťál podruhé vyrovnal. První střelec, který nedal byl Tomáš Nouza, ale stejně si počínal i domácí Němec. Ve čtvrté sérii se rozjel znovu Melenovský, ale podruhé už nedal. O vítězství hostí rozhodl Richard Král, když se ve čtvrté sérii nemýlil. Své devítisté utkání v extralize tak oslavil vítězným gólem.

Hosté se tak udrželi na desáté příčce extraligové tabulky a zvýšili svůj náskok na jedenáctou Energii na čtyři body.

Košťál: Zasloužili jsme si tři body

V šatně Energie po utkání zavládlo zklamání. „Zasloužili jsme si tři body. Dvě třetiny jsme Boleslav k ničemu nepustili a nakonec jsme s ní ztratili dva body. Co k tomu víc říct. Prostě jsme nedali gól,“ povzdechl si autor dvou karlovarských branek Jan Košťál.

Vladimír Čermák, trenér Mladé Boleslavi, čekal velice těžké utkání. „Věděli jsme, že domácí budou chtít vyhrát, proto jsme se připravovali, že v tomto zápase budeme hodně bránit. To se nám nakonec potvrdilo. Výborně jsme do zápasu vstoupili, ale domácím se podařilo vyrovnat. Naštěstí jsme měli při penaltách více štěstí a musím hráčům poděkovat,“ poznamenal kouč.

„Měli jsme velice špatný vstup do utkání. Nechali jsme soupeře dát dvě branky přes naše obránce. Je pravdou, že dalších padesát minut jsme byli lepší a aktivnější, ale všechny naše pokusy ztroskotaly na brankáři Schwarzovi,“ ohlédl se karlovarský asistent trenéra Václav Baďouček za zápasem.

K. Vary – Mladá Boleslav 2:3 sn

Třetiny: 1:2, 1:0, 0:0 – 0:0. Muž zápasu: Jan Košťál. Branky a nahrávky: 7. Košťál (Skuhravý, Kumstát), 32. Košťál (Parýzek) – 3. Macho (Kracík, Fabuš), 6. Fabuš (Frolo), rozhodující nájezd Král. Rozhodčí: Jebavý, Kubeš – Prchal, Kis. Vyloučení: 4:10. Využití: 1:0. Diváci: 3703.

K. Vary: Sáblík (6. Mensator) – Tribuncovs, Němec, Čutta, Dobroň, Parýzek, Mucha, Brňák, Prošek – Košťál, Skuhravý, Kumstát – Pletka, Kristek, Melenovský – Skladaný, Dej, Hluchý – Zaťovič, Kuběna, Zucker. Trenér: Hynek.

Mladá Boleslav: Schwarz – Jindra, Lehikoinen, Žabka, Kasík, Štěrbák, Duben, Krejčík, Frolo – Bahenský, Handlovský, Vrbata – Kracík, Pabiška, Sup – Macho, Sýkora, Boháč – Fabuš, Král, Nouza. Trenér: Čermák.