Absence řádné soutěže mladších a starších žáků v druhé polovině sezony se pro tato družstva stává nepříjemnou psychickou zátěží. Proto je snaha sehrát alespoň přátelské zápasy a udržet tak všechny ty nadupané koně na uzdě. Jeden takový přáteláček sehráli mladší žáci v sobotu s HC Cheb a rozhodně bylo nač koukat.

Obě družstva nastoupila ve velice omlazených sestavách, to znamená s hráči pro příští sezonu. Utkání mělo skvělý náboj a především mladíčci na obou stranách ukazovali, že budou v příštím roce schopni nahradit odcházející generaci mladších žáků. Předváděli místy až úžasný kombinační a kolektivně velmi vyspělý hokej, ovšem brankově se zatím nedokázali příliš prosadit. Většinu brankové slávy tak přenechali svým starším kolegům, kteří s chutí zatížili konto Chebského brankáře.

V neděli los soutěže vyslal mariánskolázeňskou 3. a 4. třídu do Karlových Varů k utkání s domácí Energií. Jako první v pořadí zápasů nastoupili čtvrťáci, kteří mají s tímto soupeřem vždy oč hrát. Od úvodní buly bylo jasné, že nikdo nemá nic jasné. Vyrovnaná první třetina, v které nepadla branka ani z trestného nájezdu na hostující svatyni ukázala, s jakou nesmírnou touhou po vítězství obě družstva nastoupila. Ve druhé třetině se konečně brankově prosadili hostující hráči a další chycený trestný nájezd Karlovarských určil skóre po dvou třetinách na 0:2. Závěrečné dějství přineslo opravdové drama až do poslední minuty. Domácí nejprve proměnili dva trestné nájezdy, což nikterak nesnižuje skvělý výkon gólmana, aby 25 sekund před koncem po faulu domácích rozhodl o osudu utkání Zavřel z jediného trestného nájezdu hostů. Čtvrťáci svá utkání sehráli následně a rozhodně zanechali dobrý dojem a domů si odvezli také jedno vítězství.

Výsledky

HC Mariánské Lázně.cz

Mladší žáci

HC Mariánské Lázně.cz 13

HC Cheb 2

(4:2; 6:0; 3:0)

Branky: Studnička 4, Pěnkava 4, Repík, Pavlík, Berka, Svoboda, Bartoš

3. třída A

HC Karlovy Vary 6

HC Tachov-M. Lázně A 7

Branky: Strnad 5, Kuluris, Matys

3. třída B

HC Karlovy Vary 16

HC Tachov-M. Lázně A 1

Branku vstřelil Bokštefl.

4. třída

HC Karlovy Vary 2

HC Tachov-M. Lázně A 3

Branky: Křemen, Jirků, Zavřel.

(rošp)