Do druhé poloviny letní přípravy se přehoupli hokejoví žáci Stadionu Cheb. „Trénujeme čtyřikrát v týdnu vždy 75 - 90 minut. Některé jsme ale protáhli, aby zbylo více času na hru, která nám v poslední době velice chyběla. K tréninkům využíváme areál Krajinky, hřiště na 6. ZŠ a také v Hájích,“ přibližuje kouč Pavel Hlavatý, kterému vypomáhá asistent Šimon Krutina, hráč chebského druholigového A-týmu.

Tréninky jsou tady stavěny opět podle zaběhnutého a osvědčeného modelu. „Aby to kluky bavilo a zároveň byli co nejvíce v zápřahu. Zaměřujeme se na rozvoj rychlostních, silových a obratnostních schopností. Samozřejmě už i nějakou tu kratší vytrvalost. I tuto hlavní část tréninkové jednotky se snažíme dělat herní formou,“ poukazuje Pavel Hlavatý.

To ale vždycky úplně nejde, proto se ve Stadionu snaží, aby to bylo následně vybalancované nějakou hrou či zábavou. „Hodně času věnujeme hrám, jako je fotbal, basketbal, házená, brannball, ragby házená, frisbee či florbal, jelikož v posledních 15 měsících klukům obrovsky chybí herní praxe, se kterou souvisí rozvoj herního myšlení, které je velice důležitou součástí tréninku,“ říká trenér žáků HC Stadion Cheb.

S docházkou může být Pavel Hlavatý spokojen. „I když se najdou jedinci, kteří by potřebovali docházku výrazně zlepšit,“ upozorňuje. Mladší žáci Stadionu trénují zhruba ve 20 dětech, starších chodí okolo čtrnácti.

Dosavadní průběh přípravy zatím hodnotí chebský kouč pozitivně. „Rozhodně jsme rádi, že už můžeme konečně trénovat všichni společně. Jediné, co mi v rámci přípravy chybí, je tělocvična, kam bychom potřebovali chodit kvůli gymnastice,“ hlásí Pavel Hlavatý.

Ten předpokládá, že bude v další části přípravy pokračovat se svými svěřenci v nastavené práci. „Postupně se intenzita tréninků ještě zvýší. Pokud vše dobře dopadne, budeme chtít v červnu také zařadit hokejbal či in-line hokej. Rád bych také domluvil i fotbalová utkání proti fotbalistům z FK Hvězda či utkání házené proti házenkářům,“ předesílá Pavel Hlavatý.

Celá letní příprava mladších i starších žáků HC Stadion Cheb vyvrcholí čtyřdenním soustředěním na Bublavě mezi 24. a 27. červnem. „Věřím, že si užijeme spoustu legrace a stmelíme kolektivy před nadcházející, snad už normální sezónou. Letní přípravu zakončíme 30. června nebo 1. července, následně budou mít kluci čtyř- až pětitýdenní volno, než se opět sejdeme,“ uzavírá sondu mezi žáky Stadionu jejich trenér.