Hokejisté karlovarské Energie v úterý neuspěli s Litvínovem. Svěřenci Martina Pešouta šli sice po 44 vteřinách do vedení, ale hosty ze severu Čech potom nechali otočit skóre a dotáhnout brankové manko se jim už nepodařilo. Během šesti dnů tak v KV Aréně energetici podlehli Vervě hned dvakrát. Po porážce 2:3 v prodloužení si připsali prohru v základní hrací době 4:6. Mezi tyto dva duely se ještě vklínila porážka v Brně 0:3.

„Musíme být disciplinovanější, musíme přestat dělat zbytečné chyby a dávat soupeři tolik zbytečného prostoru a šancí na to, aby nám vstřelil branku,“ upozorňuje karlovarský asistent Tomáš Mariška.

Tyto pokyny směřují k nejbližšímu zápasu, k tomu Karlovy Vary nastoupí v pátek od 17.30 hodin v plzeňské Logspeed CZ Aréně. Na programu je druhé západočeské derby. „Vyvarovat se tady těch osobních chyb a nedat soupeři přesilové hry, které má Plzeň výborné. Nesmíme jim dát prostor, aby je hráli, a případně je musíme ubránit,“ hledá Tomáš Mariška recept na úspěch mezi mantinely plzeňské Škodovky.

Energie ztrácí ze šestého místa na čtvrtou Plzeň pět bodů, Karlovarští ale mají odehráno o jedno utkání méně.

Škodovka v posledním zápase loňského kalendářního roku prohrála v prodloužení na ledě Madety Motoru České Budějovice, v novém roce si Plzeňáci střihli domácí dvojzápas s vedoucím Třincem. V prvním utkání brali bod po prohře v prodloužení, ve druhém Oceláře smetli 5:0.

K tomu Škodovka postrádala několik opor v sestavě. V tom ale Tomáš Mariška případnou výhodu nevidí. „Ofenzivní síla je obrovská, když vypadne jeden hráč, tak ho nahradí další,“ poukazuje.

První západočeské derby sezony se hrálo v listopadu v karlovarské Aréně, o jeho osudu rozhodl jediný gól. O ten se postaral v 19. minutě domácí Tomáš Vondráček, který tak Energii zabezpečil tři body a prodloužil vítěznou sérii na pět utkání.