Na tísňovou linku bylo ve čtyři hodiny ráno nahlášeno, že v ulici U Porcelánky v Chodově z bytu v prvním podlaží vychází kouř. „Dům má pět pater, další volající potvrdili, že kouř je v celé chodbě a že nemohou z domu odejít,“ informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. „Na místě bylo potvrzeno, že požár zasáhl celý jeden byt, plameny se dál nerozšířily, zakouřený je celý prostor jednoho vchodu,“ doplnil s tím, že osm osob se evakuovalo samo, dalších dvanáct zachránili hasiči vyvedením z domu nebo pomocí automobilového žebříku.

Likvidace samotného požáru trvala několik desítek minut, následně bylo třeba dům odvětrat a po dvou hodinách se lidé začali vracet do svých bytů. „Můžeme potvrdit, že v místě požářiště byla bohužel nalezena jedna osoba bez známek života,“ potvrdil mluvčí policie Jakub Kopřiva.

Při požáru zasahovalo jedenáct jednotek hasičů. Na místo byla povolána zdravotnická záchranná služba poté, co se dva členové městské policie nadýchali zplodin a jejich zdravotní stav se zhoršil.

Příčina a výše škody jsou v šetření.