"Dvojice ve třech případech přišla k bytu čtyřicetileté ženy a následně ji měli oba vulgárně nadávat a přitom jí vyhrožovat fyzickým napadením v případě, že bude proti muži svědčit. Muž měl ženě vyhrožovat ostříháním vlasů či před ní naznačovat pohyby nožem, které doprovázel výhrůžkami, že jí skalpuje či zabije. Tímto chováním dvojice ve čtyřicetileté ženě vzbudila obavu o svůj život a zdraví," popsal mluvčí policie Jakub Kopřiva.

Kromě tohoto jednání měla dvojice výrazně znepříjemňovat život i šestasedmdesátiletému seniorovi. "Toho měla oslovit s nabídkou, že mu budou několikrát v týdnu za domluvenou částku zajišťovat obědy. Senior souhlasil a obědy od nich začal odebírat, ale vzhledem k tomu, že se dle něj nedalo jídlo jíst a proto ho dával kočkám, tak po nějakém čase dvojici oznámil, že obědy od nich již odebírat nebude. Po tomto oznámení měl muž na seniora vulgárně křičet a nakonec ho fyzicky napadnout. Následně senior ze strachu vydal devětačtyřicetiletém muži svůj občanský průkaz, který mu dvojice vracela v den, kdy pobíral důchod. To se s ním měla dvojice potkat u pošty, dát mu občanský průkaz, senior si vybral důchod a poté mu dvojice okamžitě občanský průkaz opět vzala společně s vybranými finančnímu prostředky. Z těchto jeho peněz mu devětačtyřicetiletý muž vrátil část na úhradu poplatků za bydlení a rovněž mu dal minimální finanční prostředky na živobytí. Zbytek peněz si měl devětačtyřicetiletý muž ponechat jako platbu za obědy, které mu i přes jeho nesouhlas dodával," uvedl mluvčí policie.

Devětačtyřicetiletý muž měl seniorovi zároveň nabídnout, že když bude potřebovat peníze, tak mu je půjčí, ale samozřejmě s nějakým úrokem při vrácení. Vzhledem k tomu, že seniorovi nezbývaly finanční prostředky ani na jídlo, které v několika případech hledal v popelnicích ve městě, tak si od něho peníze několikrát půjčil. Dvojice způsobila seniorovi škodu téměř 110 tisíc korun.

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřicetileté ženy a devětačtyřicetiletého muže. Ženu kriminalisté obvinili ze spáchání zločinu vydírání a přečinů porušování domovní svobody a vydírání. Muž byl obviněn ze spáchání zločinu vydírání a přečinu lichvy. "Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného čtyřicetiletého muže do vazby, který jej akceptoval. Vyšetřování čtyřicetileté ženy probíhá na svobodě. V případě prokázání viny hrozí dvojici trest odnětí svobody až na osm let," uzavřel Jakub Kopřiva.