"V sobotu 25. května letošního roku měl obviněný muž vypáčit okno a vniknout do suterénu rodinného domu v Chebu, který vlastní jeho šestašedesátiletá matka. Po chvíli měl usnout na gauči v jedné z místností, kde ho o několik hodin později objevila právě jeho matka, která ho nakonec v domě nechala," uvedl mluvčí krajské policie Jakub Kopřiva.

Když se pětadvacetiletý muž probudil, začal nožem ohrožovat matku, vyhrožovat jí a chtít po ní, aby mu dala peníze nebo klíče od vozidla. "Poté ji nutil, aby s ním jela k bankomatu a tam peníze vybrala, žena tak nakonec ze strachu o svůj život a zdraví učinila. Žádné peníze ale nevybrala, protože na účtu žádné finanční prostředky neměla. Poté měla jet žena společně se svým synem směrem k hraničnímu přechodu. Na parkovišti se měla snažit z vozidla utéct, ale to se jí nepodařilo. Následně začala křičet a pětadvacetiletý muž jí měl přiložit ruku na ústa a držet jí tam tak dlouho, než se jí začalo špatně dýchat. Po chvíli mu žena opět ze strachu vydala peníze ve výši několika stovek korun, které měla u sebe, a její syn z automobilu utekl.Po tomto jednání měl muž ještě vniknout na pozemek domu v Chebu a odcizit pracovní obuv," popsal mluvčí.

Muž přišel o 800 tisíc korun. Ilustrační foto.
Muž přišel o 800 tisíc korun. Nabídka na sociální síti byla pastí

Případem se okamžitě začali zabývat chebští policisté a kriminalisté, kteří pětadvacetiletého muže po několika hodinách zadrželi. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na deset let.