Desetileté holčička byla ráno nalezena mrtvá, policejní šetření ale ukázalo, že vrahem není Daniel T., nýbrž teprve 11letý chlapec, další obyvatel domova. Dívku uškrtil po odchodu Daniela T. Chlapec však není vzhledem k věku trestně odpovědný, před soudem tak nestane. O případu informovaly agentura DPA či listy Passauer Neue Presse a Bild.

Daniel T., jenž byl do soudní síně přiveden v poutech, ve vězeňské uniformě a s oholenou hlavou, není podle jeho obhájce Maximiliana Sillera schopen výpovědi. Jeho vyjádření proto přečetl. Obžalovaný během čtení výpovědi zíral na podlahu a vzhlédl, až když na něj někdo mluvil.

V přečtené výpovědi Daniel T. uvedl, že měl v té době finanční problémy, a proto se v regionu dopustil několika vloupání. V noci na 4. dubna vnikl do dětského domova, dovnitř se dostal otevřeným oknem. Šestadvacetiletý muž uvedl, že vzhledem k tomu, že tam předtím pobýval delší dobu, věděl, jak se v budově orientovat. Podle obžaloby tam byl jednou umístěn jako dítě a později jako teenager. Chtěl ukrást elektrické spotřebiče a vzpomněl si také, že v kanceláři může být pokladnička.

Sexuální predátor u plzeňského soudu.
Podmínka? Ani náhodou, řekl soud a poslal sexuálního predátora za mříže

Uvnitř se setkal s teprve 11letým chovancem domova a zahájil s ním konverzaci se sexuálním obsahem. Chlapci měl ukázat, jak se masturbuje. Později hoch přivedl desetiletou dívku a strčil ji na postel v pokoji. Daniel T. pak podle své výpovědi dívku znásilnil a poté z domu utekl. Němec prohlásil, že si dívčinu smrt nikdy nepřál a ani chlapce nežádal, aby ji zabil. Svého jednání hluboce lituje.

Zprávy v médiích spekulovaly, že obžalovaný mohl chlapci vyhrožovat a požádat ho, aby dívku usmrtil.

Státní zástupce a policie jsou přesvědčeni, že nyní dvanáctiletý mladík dívku později v noci při hádce uškrtil. Chlapec poskytl policii rozporuplné informace, řekl na okraj procesu jeho právník Michael Hasslacher. Hoch je stejně jako rodiče dívky spolužalobcem v řízení. Je považován za poškozeného, protože obžalovaný před ním měl masturbovat, a je tak také obětí. Po incidentu byl chlapec vzat úřady do vazby.

Přípravky s HHC nabízené v automatech v Karlových Varech.
Řešme urychleně HHC, prosí ředitelka školy, z níž tři žáky odvezla záchranka

I když smrt dívky není součástí obžaloby, 26letý muž může být stále odsouzen za možný podíl na smrti dítěte. Veřejnost proto netrpělivě očekává výpověď klíčového svědka. Chlapec by měl vypovídat 6. února, pravděpodobně neveřejně.

Kromě znásilnění je 26letý Daniel T. obviněn také z pěti vloupání od května 2022 do dubna 2023. Ukrást měl mimo jiné stavební stroje a nářadí v hodnotě kolem 16 000 euro. V jednom případě měl také založit oheň, aby zahladil stopy. Obžalovaný u soudu vloupání přiznal, žhářství popíral. Do začátku března je naplánováno celkem osm jednacích dní.