Incident se odehrál v úterý 4. června v pozdních nočních hodinách. Muž nejprve poničil výlohu knihkupectví, kde poškodil skleněnou výplň a několik vystavených knih. Poté pokračoval ulicemi města a poškozoval zaparkovaná vozidla pomocí kamenů, tyčí a židlí.

"Mezi poničenými vozidly byly například dva automobily značky Volkswagen, u jednoho poškodil skleněnou výplň zadních dveří a u druhého čelní sklo. U vozidla značky Mercedes-Benz zase poničil přední dveře," popsal policejní mluvčí Jakub Kopřiva s tím, že výtečník na závěr svého řádění ještě rozbil skleněnou výlohu bývalé provozovny.

Muž při svém počínání z vozidel ani obchodů nic neodcizil. Způsobil ale škodu ve výši téměř 40 tisíc korun.

Nápadně se řádění mladého muže podobá tomu, které se koncem května odehrálo v Karlových Varech. Čtyřicetiletý muž poničil čtrnáct zaparkovaných aut na Mattoniho nábřeží, když na ně házel dlažební kostky. Kolemjdoucího, který se mu pokoušel zabránit, udeřil do hlavy, což vedlo k jeho hospitalizaci. Vandalovo řádění zastavila až policejní hlídka, která ho zadržela a podrobila dechové zkoušce s výsledkem 1,26 promile alkoholu. Tento příapad vyšetřuje jako podezření ze spáchání přečinů poškození cizí věci, výtržnictví a ublížení na zdraví, za což může jít za mříže až na deset roků.