Fajnor se totiž vloni na podzim objevil v jedné z epizod seriálu Nejdrsnější věznice světa, který vysílá Netflix. Natáčelo se v Plzni a právě agresor z jihozápadu Čech byl průvodcem a spolubydlícím novináře Raphaela Rowea, který se na Bory dobrovolně nechal na týden zavřít.

Fajnor, který se poprvé dostal do křížku se zákonem už jako dítě a ve výkonu trestu byl opakovaně, zejména kvůli surovým a bezdůvodným útokům na jiné lidi, naposledy strávil ve věznici 41 měsíců. Po propuštění ale latinu dlouho sekat nevydržel.

Letos v půlce března po předchozí slovní a fyzické rozepři napadl na Sušicku Vojtěcha S. (33), kterého předtím přes okno viděl, jak osahává jeho bývalou manželku, jež v domě bydlí. „Udeřil ho rukou sevřenou v pěst do obličeje, následně oba upadli na zem, kde obžalovaný zaklekl poškozeného a opakovaně ho udeřil rukou sevřenou v pěst do oblasti hlavy,“ popsal v obžalobě státní zástupce Michal Rendl s tím, že Fajnor tak způsobil napadenému řadu zranění včetně zlomeniny jařmového oblouku.

Sušičan, který se v minulosti opakovaně přiznal k užívání pervitinu a který byl po činu vzat do vazby, už v přípravném řízení konflikt s Vojtěchem S. nezapíral. Řekl, že v osudný den popíjel vodku, pivo a víno a ještě vykouřil asi šest špeků (cigaret s marihuanou – pozn. aut.). Tvrdil, že chtěl chránit svoji exmanželku a že rvačka byla vzájemná.

Před klatovským soudem Fajnor, jemuž za ublížení na zdraví hrozily až tři roky kriminálu, řekl, že je pravda vše, co je uvedeno v obžalobě, a uzavřel se státním zástupcem dohodu o vině a trestu. Shodli se na trestu 20 měsíců, které vykoná ve věznici s ostrahou. Soudce Petr Sperk dohodu schválil. „Ke skutku se doznal a byť šlo o mírnější trest, dohodu bylo možné akceptovat, i s ohledem na to, že nebyly způsobeny žádné závažnější následky,“ konstatoval Sperk, jenž obžalovanému uložil povinnost zaplatit zdravotní pojišťovně 23 tisíc korun. Verdikt je pravomocný.