VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

27.11.2013

V obcích se rozsvítí vánoční stromečky

Chebsko - Vánoční atmosféra a slavnostní rozsvícení stromečků se nevyhýbají ani menším městům a obcím na Chebsku.

18.11.2013

Divoký anděl se vrací po letech na evropská pódia

Karlovarský kraj, Vratislav - Na koncert zpěvačky a herečky Natalie Oreiro z Argentiny se chystají i fanoušci z Karlovarského kraje a dalších českých měst.

16.11.2013

Chebské divadlo bude žít naplno i v noci

Cheb - Každý, kdo by rád nahlédl 'pod pokličku divadla', by měl v sobotu 16. listopadu dorazit do Západočeského divadla v Chebu (ZDCH). To se totiž poprvé zapojí do Noci divadel. A bude se nač dívat i do čeho se zapojit.

15.11.2013

Lázeňský park obsadí na 24 hodin běžci z celé republiky

Františkovy Lázně - Letošní mnohahodinovka odstartuje v sobotu ve 14 hodin a potrvá 24 hodin. 

14.11.2013

Team v Chebu nezahraje

Cheb - Důvodem je náhlá zdravotní indispozice kytaristy skupiny.

14.11.2013

Vláčky zaplní halu v chebské „Svobodě“

Cheb - Nadšenci a příznivci vlakových modelů mohou jásat.

13.11.2013

Lázně přivítaly sv. Martina

Františkovy Lázně - Samozřejmostí byla i ochutnávka již tradičního Svatomartinského vína, na které se příznivci tohoto lahodného moku velmi těší.

12.11.2013

Žáci „ZUŠek“ vystavují v Brömse

Františkovy Lázně /FOTO/ - Výstava prací žáků základních uměleckých škol je právě k vidění ve Františkových Lázních. Expozici si zájemci mohou prohlédnout v prvním patře Švýcarského dvora františkolázeňské Galerie Brömse.

6.11.2013

Dvořákova pěvecká soutěž bude letos bez Korejců a Dvorského. Zato s aukcí obrazů

Karlovy Vary - Bez tradičních účastníků z let minulých, jihokorejských pěvců, a dlouholetého člena i předsedy poroty, slovenského operního pěvce Petera Dvorského, se musí obejít 48. ročník Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka. Přesto ale její ředitel Alois Ježek slibuje, že akce bude opět na nejvyšší úrovni a stejně kvalitní jako v minulých ročnících.

4.11.2013

Herci a symfonici v jednom hrnci

Karlovarský kraj - Divotvorný hrnec je na českých divadelních scénách nejhranějším muzikálem. Ale poprvé patrně vznikl v podobě, jakou mohlo sledovat v sobotu publikum na scéně karlovarského divadla. Své síly k realizaci populárního představení v tomto případě spojili Karlovarský symfonický orchestr, činohra Západočeského divadla v Chebu a herci ze vzkříšeného souboru Karlovarského městského divadla.

1.11.2013

Kam o víkendu?

Chebsko - Slavnostní ukončení lázeňské sezony se uskuteční již tuto neděli 3. listopadu v Mariánských Lázních. Součástí konce lázeňské sezony bude i přerušení provozu Zpívající fontány. Na to se mohou všichni těšit v neděli 3. listopadu ve 20 hodin. Během programu zahraje Zpívající fontána celkem osm skladeb.

30.10.2013

Je rozhodnuto, Hitparáda KVRM zná letošní finalisty

Sokolov – Letošní ročník Hitparády Karlovarské rockové mapy zná čtyři finalisty, kteří se v Sokolově utkají v živém finále.

30.10.2013

Rýsuje se nová tradice, Free Fler Market

Cheb /FOTO/ - Návštěvníci odcházeli spokojení.

29.10.2013

Divadelníci a orchestr mají Divotvorný hrnec

Karlovarský kraj - Činohra Západočeského divadla v Chebu, soubor Karlovarského městského divadla a Karlovarský symfonický orchestr. To je trojice, která se spojila k realizaci v kraji dosud nevídaného projektu, muzikálu Divotvorný hrnec.První premiéra se odehraje 2. listopadu v karlovarském divadle, druhá o týden později na jevišti divadla chebského. Protagonisté představení slibují, že se mají diváci opravdu na co těšit. „Uvidí a uslyší celkem 56 herců a hudebníků," řekl Deníku režisér muzikálu Zdeněk Bartoš z chebského divadla.

23.10.2013

Dvorana Glauberových pramenů patřila posvíceneckým trhům

Františkovy Lázně /FOTO/ - Posvícenecké trhy se o víkendu konaly ve Františkových Lázních. Ve Dvoraně Glauberových pramenů byl v sobotu a neděli nachystaný prodej různých zajímavých ručních výrobků.

18.10.2013

Kam o víkendu?

Chebsko - Na Chebsku se koná MiXXXart, Nocovka, divadlo, ale i přednáška cestovatele a fotografa. 

15.10.2013

Festival Jazz Jam Cheb zaplnil sál Kulturního centra Svoboda

Cheb - Dva večery bavili umělci nejen příznivce jazzu

10.10.2013

Šťastný smolař pobral nejvíce cen

Ostrov - Ceny jsou rozdány a děti opět čeká místo filmů v kině povinná školní výuka. Včera totiž skončil jubilejní 45. ročník Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana. Vítězným filmem se podle výroku poroty stal Šťastný smolař, který navíc obdržel i cenu zvláštní poroty s přídomkem dílo s nejvyšším morálním akcentem.

4.10.2013

Muzeum nachystalo Knihobraní

Cheb - V prostorách muzea se uskuteční minitrh knih a tiskovin a nabídku zpestří i další prodejci. Po celý den je nachystaný doprovodný program, v jehož rámci zájemci vyslechnou třeba přednášku Stanislava Wiesnera o Doupovských horách.

4.10.2013

Lázeňský pramen zábavy? Stalo se jím Divadlo Boženy Němcové

Františkovy Lázně - "Na úvod říjnového divadelního okénka bych velice rád poděkoval všem návštěvníkům Divadla Boženy Němcové ve Františkových Lázních, kteří si minulý měsíc udělali čas a v dnešní uspěchané době přišli k nám do divadla relaxovat a bavit se," řekl ředitel divadla. 

2.10.2013

Ve františkolázeňském muzeu vystavuje Jana Audesová

Františkovy Lázně - Poslední letošní výstavu slavnostně představilo františkolázeňské městské muzeum. Tentokrát mohou příchozí zhlédnout díla Jany Audesové, která se věnuje kresbě, malbě, keramice, tapisérii a především grafice. Její preferovanou technikou je suchá jehla a čárový lept s akvatintou. Autorka má za sebou řadu výstav a její obrazy jsou v soukromých sbírkách v Čechách, na Slovensku, v Německu, Americe i Austrálii. Tvorbu Jany Audesové si bude možné prohlédnout do 25. února 2014.

27.9.2013

Krakonoš přivítá VI. Svatováclavské setkání

Mariánské Lázně - Chybět nesmí na Svatováclavském setkání samozřejmě ani příjezd družiny sv. Václava a připomenutí státního svátku se společnou modlitbou.

23.9.2013

Muzeum chystá Knihobraní

Cheb - Akce se uskuteční v sobotu 5. října od 10 hodin.

23.9.2013

Na chebský hrad míří stále více návštěvníků

Cheb - Letošní nejnavštěvovanější akcí byly Valdštejnské slavnosti.

21.9.2013

Kulturní centrum Svoboda patřilo Michalu Horáčkovi a jeho hostům

Cheb – Příjemná atmosféra vládla v sále chebského Kulturního centra Svoboda, konal se zde autorský hudební recitál významného českého textaře, žurnalisty a producenta Michala Horáčka. Ten do Chebu přivezl také řadu zajímavých hostů – Františka Segrada, Ondřeje Rumla, Lenku Novou a jako doprovodná hudební skupina vystoupil Kvartet Matěje Benka. 

20.9.2013

Kam o víkendu za kulturou?

Chebsko - Středověké slavnosti se konají na chebském hradě, Dům dětí a mládeže Sova Cheb zase pořádá Den otevřených dveří.

19.9.2013

Seeberg navštívil král Karel IV.

Ostroh /FOTO/ - Seeberské hry opět potěšily návštěvníky hradu Seeberg v Ostrohu. Oblíbenou akci navštívily i přes sychravé počasí asi tři stovky lidí, které si užily sbor La Dolce Vita ze Sokolova, ale také příjezd krále Karla IV. v podání Jindřicha Skopce.

8.9.2013

Chebští vystavují v Brömse

Františkovy Lázně - Marii Lokingovou znají obyvatelé okresu především z psího útulku v Horní Hraničné, kde se již léta stará o opuštěné mazlíčky.

5.9.2013

Král Jiří z Poděbrad spojí města nejen v Česku

Cheb, Sasko - Do zajímavého projektu se chce zapojit Cheb. Stejně jako v dalších městech, která mají prostranství pojmenovaná po králi Jiřím z Poděbrad, by se zde příští rok mohl uskutečnit pokus o zápis do Guinnessovy knihy rekordů.

3.9.2013

Hradozámeckou nocí žil i Kynžvart

Lázně Kynžvart /FOTO/ - Do 'Hradozámecké noci' se zapojil také zámek Kynžvart, kde se návštěvníci mohli zároveň rozloučili s létem. Součástí slavností noci byla i módní přehlídka či koncert. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení