VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

14.8.2013

Výstava kočárků potrvá do prvního září

Chebsko - Ve výstavním sále Muzea Cheb se představuje téměř 60 dětských a takzvaných loutkových kočárků.

13.8.2013

Slavnosti v Lubech zažijí v příštím roce kulaté jubileum

Luby - Jediným problémem při pořádání akce je výroba elektřiny, kterou zajišťují generátory. 

13.8.2013

Utnout hlavu? Spolupracoval i trestanec

Cheb - Hrad Cheb o víkendu zpestřilo představení o tom, jak se v minulosti zacházelo s obviněnými hříšníky. 

31.7.2013

Na hradě Seeberg se konal oblíbený historický jarmark

Ostroh - Tradiční historický jarmark s kulturním programem se o víkendu konal na hradě Seeberg nedaleko Františkových Lázní. 

23.7.2013

Novým Drahovem se nesl swing

Nový Drahov - Už podvacáté se v Novém Drahově konal 'Hrnčířský swing'. Letos ovšem bez zakladatele a duchovního otce Egona Ivana Wernera, který nedávno opustil tento svět.

21.7.2013

Muzeum chystá otevřených dveří v depozitáři

Chebsko - Otázka pro Simonu Hámkovou z Muzea Cheb. 

19.7.2013

Keramik Werner se už Hrnčířského swingu nedočkal, hrát se však bude

Nový Drahov - Jubilejní dvacátý ročník akce, jehož se milovník swingu Werner bohužel nedočkal, se i tak uskuteční podle jeho letošního plánu. O pokračování akce se totiž postaral keramikův syn Roman Werner.

17.7.2013

Zákoutí města oživí nové sochy

Cheb - Téměř třítýdenní workshop skončil. Díla by měla stát třeba na Šancích nebo u „Svobody"

17.7.2013

V Brömse hosté uvidí Proměny dřeva

Františkovy Lázně - 'Proměny dřeva' je název nové výstavy, kterou mohou zhlédnout návštěvníci františkolázeňské Galerie Brömse. Své práce, akvarely na dřevě, přivezla výtvarnice Jana Zajíčková. Výstava potrvá do konce září. 

9.7.2013

OHLÉDNUTÍ za MFF: Travolta, comeback Lucie i nemoc motýlích křídel

Karlovy Vary - Festival se neobešel ani bez dobrovolníků a brigádníků, ze Sokolovska jich byly desítky

8.7.2013

Chtěl bych hrát víc „záporáků“

Cheb - Původně si chtěl v chebském divadle zahrát Romea, což bohužel nevyšlo, ale i tak dostal smlouvu na dva roky. Nakonec se tu zdržel let šest a nyní odchází za přítelkyní do rodného Brna. Řeč je samozřejmě o herci Jindřichu Kotulovi, který se v devátém dílu seriálu Chebského deníku 'Na slovíčko s herci chebského divadla' podělil o své zkušenosti.

7.7.2013

Obrazem: Kat Vopat opět na hradě

OBRAZEM: Kat Vopat na chebském hradě opět vyprávěl o historii mučení a práva útrpného

6.7.2013

Křišťálový glóbus putuje do Maďarska, Hřebejk byl oceněn za režii

Karlovy Vary - Nejlepším snímkem 48. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech je "válečný film bez války" Jánosa Szásze Velký sešit. V konkurenci dalších 13 titulů uvedených v hlavní soutěži získal Velkou cenu Křišťálový glóbus. Cenu za režii převzal Jan Hřebejk, který v soutěži uvedl snímek Líbánky.

5.7.2013

Kam o víkendu za zábavou?

Chebsko - Do Chebu míří Kinematograf bratří Čadíků. 

5.7.2013

Čechomor hrál na MFF se symfoniky, muzikanti zahnali i déšť

Karlovy Vary - K Mezinárodnímu filmovému festivalu tradičně patří i koncerty a letos byl patrně tím nejočekávanějším vystoupení Čechomoru s Karlovarským symfonickým orchestrem v Letním kině.

3.7.2013

AC/DC přivezou do Stříbrné pekelný zvon

Stříbrná – Nezapomenutelnou show slibují pořadatelé revivalového festivalu, který se bude už příští sobotu konat ve Stříbrné.

2.7.2013

Cirkus vyháněl nudu z Chebu

Cheb /FOTO/ - Cheb patřil Letnímu bláznění. Ačkoliv počasí příliš letní nebylo a program se konal v KC Svoboda, diváci o průvod nepřišli. Další dva dny plné cirkusové akrobacie, klaunských představení a workshopů se uskuteční o víkendu 19. až 21. července.

26.6.2013

S kamarádem jsme chtěli mít autorské divadlo jako V + W

Cheb - Na rok si dal od divadla pauzu a cestoval po téměř celém světě. Nyní mu dělá radost jeho roční syn Jeroným. Řeč je samozřejmě o herci Davidu Benešovi, který se v osmém dílu seriálu Chebského deníku 'Na slovíčko s herci chebského divadla' podělil o své zkušenosti.

25.6.2013

Do zahájení Mezinárodního filmového festivalu zbývá jen pár dní

Karlovy Vary - Přípravy 48. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech nabraly na obrátkách, do pátečního zahájení zbývá už jen pár dní.

20.6.2013

Další kinosál v Thermale má před MFF nová křesla

Karlovy Vary - Karlovarský hotel Thermal se opět jako každý začátek letních prázdnin stává synonymem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, a to již od roku 1978. Mnoho turistů, návštěvníků, umělců a dalších důležitých lidí navštíví hotel během 9 dnů konání 48. ročníku Mezinárodního filmového festivalu.

18.6.2013

Historická zákoutí Chebu opět patřila umění všeho druhu

Cheb /FOTO/ – Jedenáctému ročníku oblíbeného festivalu Chebské dvorky počasí přálo

17.6.2013

Krev a pot! Rudovous se vrátil

Cheb /FOTO/ - Svou zdatnost, sílu a kuráž na chebském hradním nádvoří opět předvedli nebojácní válečníci štaufského císaře Fridricha. Konal se zde totiž druhý ročník akce s názvem Rudovous se vrací. Letos návštěvníky bavilo víc účastníků, měli navíc šanci vyzkoušet si řadu zajímavých řemesel. 

13.6.2013

Nemůžete zvíře udeřit či jinak zklamat. Stanete se nepřítelem

Cheb - Díky dlouhodobému koncepčnímu výcviku může se svými šelmami vystupovat pouze na vodítku bez ochranné klece. Podobná důvěra mezi šelmou a člověkem se jen tak nevidí. Řeč je o principálovi cirkusu Jo Joo Jaromíru Joo, který se se čtenáři Chebského deníku podělil o své bohaté zkušenosti.

12.6.2013

Historická zákoutí, desítky umělců: to jsou Chebské dvorky

Cheb - Starobylé centrum města ožije výstavami, koncerty, workshopy, promítáním, módními přehlídkami …

11.6.2013

Chebská dramaturgie mě baví. Je to opravdu můj „šálek kávy“

Cheb - Pochází také z malého města, takže se s Chebem sžila. Chybí jí tu ovšem její rodina, přátelé a další divadla. Řeč je samozřejmě o herečce Kláře Štěpánkové, která se v sedmém dílu seriálu Chebského deníku 'Na slovíčko s herci chebského divadla' podělila o své zkušenosti.

11.6.2013

V Brömse vystavují němečtí autoři

Františkovy Lázně - Obrazy, grafiky, plastiky a fotografie. To vše je od čtvrtka k vidění ve františkolázeňské galerii Brömse. Své práce zde představuje šest německých výtvarníků z uměleckého spolku 'Kunstverein Hochfranken Selb'. Výstava potrvá do 29. srpna.

11.6.2013

Seeberské hry opepřily spoře oděné lazebnice

Poustka - Jak se oblékaly františkolázeňské lazebnice od gotiky po Elvise? Také to mohli návštěvníci vidět. K vidění byly také modely z františkolázeňského butiku Alenky Vávrové.

3.6.2013

Návštěvníci poznají život světoznámého chebského rodáka

Cheb - Právě Chebu Neumann odprodal jeden svůj exemplář 'Instrumentum Architecturae' a jeho kopii lidé na výstavě uvidí. Samozřejmě ale i řadu dalších zajímavostí.

30.5.2013

Britští Dreadzone startují evropské festivalové turné v Mariánských Lázních

Mariánské Lázně – Dreadzone, britská legenda alternativní scény, si zamilovala Mariánské Lázně. Do Clubu Na Rampě vrací už pravidelně a tentokrát si veze pro fanoušky zcela nový studiový materiál. Aktuální deska Escapades z letošního roku rozčeřila vody dubové scény, a tak mají Dreadzone napilno.

30.5.2013

Kontejnery v lázních nabídnou řadu regionálních umělců

Mariánské Lázně - Originální festival 'Kontejnery k světu' budou Mariánské Lázně hostit až do 8. června. Vystoupí při něm mnoho regionálních, ale i dalších umělců a jiných účinkujících. Lidé si festival chválí.

29.5.2013

Výstava vrací návštěvníky do dětství

Cheb - Nová výstava začala v chebském muzeu. Návštěvníci se mohou těšit na „Historické kočárky ze sbírky Miloslavy Šormové". A je se opravdu nač dívat. Ve výstavním sále muzea je k vidění bezmála 60 dětských kočárků, kočárky pro panenky, ale také kolébky.

28.5.2013

V mém žebříčku hodnot jsou na prvním místě rodina a přátelé

Cheb - Už třiatřicet let působí v chebském divadle a už by neměnila. V době sametové revoluce stála po boku svého muže i přesto, že měla doma malou dceru. Řeč je samozřejmě o herečce Jarmile Šimčíkové, která se v šestém dílu seriálu Chebského deníku 'Na slovíčko s herci chebského divadla' podělila o své zkušenosti.

23.5.2013

Na „Štekru“ chystají odpoledne plné zábavy. Hosté si také užijí na koních

Františkovy Lázně - Odpoledne zpestří také vystoupení mažoretek i ukázky hasičské techniky.

21.5.2013

V lázních budou tvořit mandaly či hrát divadlo

Mariánské Lázně – Festival 'Kontejnery k světu' rozproudí Mariánské Lázně hudbou, divadlem i výstavami. Vše se odehraje ve čtyřech přepravních kontejnerech. Mnozí se však diví. Například David Čermák. „Přes tři roky jsem se věnoval ve spediční firmě jejich přepravě, ale takovéto využití by mě asi nenapadlo," uvedl s úsměvem.

19.5.2013

Františkovy Lázně vstoupily do další sezony

/FOTO/ Františkovy Lázně - Oslavám zahájení lázeňské sezony patřily v sobotu Františkovy Lázně. 

14.5.2013

Nezažívám pocit stereotypu

Cheb - Už patnáct let vystupuje na prknech chebského divadla. Založila v Chebu rodinu a svého tříapůlletého syna Adámka určitě povede k divadlu. Řeč je samozřejmě o Vladimíře Vítové, která se v pátém dílu seriálu Chebského deníku 'Na slovíčko s herci chebského divadla' podělila o své zkušenosti.

13.5.2013

Svoboda patřila druhému ročníku Free Fler Marketu

/FOTO/ Cheb - Potěšit se krásnými výrobky od více jak 30 tvůrců a prodejců, ale také si vyzkoušet Tai-chi, břišní tance, výrobu šperků, drátkování, plstění a mnoho dalšího mohli návštěvníci chebského Kulturního centra Svoboda. V pátek a sobotu se zde konal druhý ročník Free Fler Marketu. 

12.5.2013

Karlovarská činohra připravuje pohádku pro děti i pro dospělé

Karlovy Vary  - Obnovená činohra Karlovarského městského divadla připravuje v pořadí už pátou premiéru od roku 2011, kdy obnovila své působení.Tentokrát půjde o zcela odlišný žánr než dosud. A to o pohádku Havrane z kamene, která je, jak říká její režisér a umělecký šéf souboru Jiři Seydler, určena pro děti od osmi do devadesáti osmi let. Poprvé ji diváci mohou vidět v sobotu 18. května.

10.5.2013

Galerie 4 nachystala českou premiéru tvorby Sandry Torralby

Cheb - Vernisáž výstavy se uskuteční už tento pátek 10. května v 18 hodin. Slavnostního zahájení se zúčastní také autorka.

9.5.2013

Narodil jsem se pro dobu prvního Československa. Jen trochu později

Aš, Habartov - Jak sám říká, jednou z přirozeností lidských jsou koníčky a zájmy. Někdo možná nemá žádný, někdo jeden, mnozí ale jistě mnohé. Do poslední jmenované skupiny se Petr Rejsek z Aše sám řadí a ke svým koníčkům říká: „Mám jich hodně, mají jisté spojující atributy, ale za ústřední bych ve svém případě považoval pozornost době, myšlenkám, a ano géniu loci první, takzvané Masarykovy republiky."

9.5.2013

Ve Františkových Lázních se představí i populární Lukáš Pavlásek

Františkovy Lázně - „Ředitelem Městského kulturního střediska Františkovy Lázně jsem byl jmenován na základě výběrového řízení dne 27. února 2013," uvádí Arnošt Němec.

6.5.2013

Na Folkové loděnici zazněl i politický blues

Sokolov - Hned v úvodu festivalu zahrál Levoruký Eda band známý politický protestsong, který po krajských volbách začal kolovat po internetu a vzbudil nejrůznější vášně

3.5.2013

Muzeum patří Pohodě zvířecí

Františkovy Lázně /FOTO/ - Pohoda zvířecí je název nové výstavy, která je právě k vidění ve františkolázeňském městském muzeu. Návštěvníci se mohou těšit na ručně šité plyšáky Romany Mathausové a kresby veselých zvířátek Aleše Poláčka. Výstava potrvá do 10. července.

30.4.2013

To sedí. Na MFF dorazí i Obludárium

Karlovy Vary - Karlovy Vary mají před sebou dvě nejdůležitější akce v roce. První je zahájení lázeňské sezony, druhou mezinárodní filmový festival. Ten se v lázeňském městě koná od pátku 28. června do 6. července. My jsme se primátora Karlových Varů Petra Kulhánka zeptali:

30.4.2013

S bratrem si nekonkurujeme, naopak jsme skvělí parťáci

Cheb - Je k vidění na prknech mnoha divadel, ale také ve filmech a seriálech celostátních televizí. Řeč je samozřejmě o Petru Baťkovi, který se ve čtvrtém dílu seriálu Chebského deníku 'Na slovíčko s herci chebského divadla' podělil o své zkušenosti.

28.4.2013

Cheban Josef Verešpej namaloval na památku zesnulého kamaráda

Cheb - Opět o sobě dali vědět nádhernou grafikou na kreslicí zdi v chebské Křižovnické ulici. Řeč je samozřejmě o lidech z chebské umělecké skupiny TrueHills.

27.4.2013

Májku postaví a čarodějnice upálí po celém Chebsku

Chebsko - Mariánské Lázně, Drmoul, Krásná u Aše, Vernéřov či Kopaniny. Všude zaplanou ohně. 

27.4.2013

Františkovy Lázně slaví 220. výročí založení města

Františkovy Lázně - 27. duben 1793 je označen dnem vzniku Františkových Lázní, kdy byly Lázně jmenovány jako Ves císaře Františka.

24.4.2013

Dolnožandovští žáci naposledy načerpali zkušenosti od seniorek

Dolní Žandov - Mezigenerační výměna cenných zkušeností to byl projekt 'Babičko, nauč mě…' dolnožandovské základní školy. Při něm učily seniorky z Klubu přátel Dolního Žandova žáky tvořivě pracovat především s recyklovanými materiály.

23.4.2013

Malí „Rošťáci“ poznali všechny chebské niky

Cheb - I ti nejmenší by se měli seznamovat s historií svého města. Lidé z chebského občanského sdružení Rošťáci si toho byli vědomi, a tak se s malými dětmi ze své klubovny vypravili po stopách chebských nik.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT