VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

12.5.2013

Karlovarská činohra připravuje pohádku pro děti i pro dospělé

Karlovy Vary  - Obnovená činohra Karlovarského městského divadla připravuje v pořadí už pátou premiéru od roku 2011, kdy obnovila své působení.Tentokrát půjde o zcela odlišný žánr než dosud. A to o pohádku Havrane z kamene, která je, jak říká její režisér a umělecký šéf souboru Jiři Seydler, určena pro děti od osmi do devadesáti osmi let. Poprvé ji diváci mohou vidět v sobotu 18. května.

10.5.2013

Galerie 4 nachystala českou premiéru tvorby Sandry Torralby

Cheb - Vernisáž výstavy se uskuteční už tento pátek 10. května v 18 hodin. Slavnostního zahájení se zúčastní také autorka.

9.5.2013

Narodil jsem se pro dobu prvního Československa. Jen trochu později

Aš, Habartov - Jak sám říká, jednou z přirozeností lidských jsou koníčky a zájmy. Někdo možná nemá žádný, někdo jeden, mnozí ale jistě mnohé. Do poslední jmenované skupiny se Petr Rejsek z Aše sám řadí a ke svým koníčkům říká: „Mám jich hodně, mají jisté spojující atributy, ale za ústřední bych ve svém případě považoval pozornost době, myšlenkám, a ano géniu loci první, takzvané Masarykovy republiky."

9.5.2013

Ve Františkových Lázních se představí i populární Lukáš Pavlásek

Františkovy Lázně - „Ředitelem Městského kulturního střediska Františkovy Lázně jsem byl jmenován na základě výběrového řízení dne 27. února 2013," uvádí Arnošt Němec.

6.5.2013

Na Folkové loděnici zazněl i politický blues

Sokolov - Hned v úvodu festivalu zahrál Levoruký Eda band známý politický protestsong, který po krajských volbách začal kolovat po internetu a vzbudil nejrůznější vášně

3.5.2013

Muzeum patří Pohodě zvířecí

Františkovy Lázně /FOTO/ - Pohoda zvířecí je název nové výstavy, která je právě k vidění ve františkolázeňském městském muzeu. Návštěvníci se mohou těšit na ručně šité plyšáky Romany Mathausové a kresby veselých zvířátek Aleše Poláčka. Výstava potrvá do 10. července.

30.4.2013

To sedí. Na MFF dorazí i Obludárium

Karlovy Vary - Karlovy Vary mají před sebou dvě nejdůležitější akce v roce. První je zahájení lázeňské sezony, druhou mezinárodní filmový festival. Ten se v lázeňském městě koná od pátku 28. června do 6. července. My jsme se primátora Karlových Varů Petra Kulhánka zeptali:

30.4.2013

S bratrem si nekonkurujeme, naopak jsme skvělí parťáci

Cheb - Je k vidění na prknech mnoha divadel, ale také ve filmech a seriálech celostátních televizí. Řeč je samozřejmě o Petru Baťkovi, který se ve čtvrtém dílu seriálu Chebského deníku 'Na slovíčko s herci chebského divadla' podělil o své zkušenosti.

28.4.2013

Cheban Josef Verešpej namaloval na památku zesnulého kamaráda

Cheb - Opět o sobě dali vědět nádhernou grafikou na kreslicí zdi v chebské Křižovnické ulici. Řeč je samozřejmě o lidech z chebské umělecké skupiny TrueHills.

27.4.2013

Májku postaví a čarodějnice upálí po celém Chebsku

Chebsko - Mariánské Lázně, Drmoul, Krásná u Aše, Vernéřov či Kopaniny. Všude zaplanou ohně. 

27.4.2013

Františkovy Lázně slaví 220. výročí založení města

Františkovy Lázně - 27. duben 1793 je označen dnem vzniku Františkových Lázní, kdy byly Lázně jmenovány jako Ves císaře Františka.

24.4.2013

Dolnožandovští žáci naposledy načerpali zkušenosti od seniorek

Dolní Žandov - Mezigenerační výměna cenných zkušeností to byl projekt 'Babičko, nauč mě…' dolnožandovské základní školy. Při něm učily seniorky z Klubu přátel Dolního Žandova žáky tvořivě pracovat především s recyklovanými materiály.

23.4.2013

Malí „Rošťáci“ poznali všechny chebské niky

Cheb - I ti nejmenší by se měli seznamovat s historií svého města. Lidé z chebského občanského sdružení Rošťáci si toho byli vědomi, a tak se s malými dětmi ze své klubovny vypravili po stopách chebských nik.

21.4.2013

V Brömse začala originální výstava keramiky a textilu

/FOTO/ Františkovy Lázně – Velmi originální výstava začala ve františkolázeňské Galerii Brömse. Ve výstavní síni je k vidění keramika a textil Anety Dvořákové a Michala Č. Šembery. Kdo by chtěl netradiční expozici zhlédnout, má čas do 6. července. Ve 'Švýcarském dvoře' zároveň začala i výstava 'Přírodní léčivé zdroje Františkových Lázní'. 

20.4.2013

Křesadla ocenila obětavost dobrovolníků

Sokolov - Za každého z kandidátů mluvila spousta činů

16.4.2013

Mou vysněnou rolí je larva z divadelní hry „Ze života hmyzu“ od bratří Čapků

Cheb - Pochází z Mostu, studovala v Brně a nakonec se dostala do Chebu, kde si zamilovala zdejší klikaté uličky, přírodu, ale i lidi. Řeč je samozřejmě o Dianě Tonikové, která se ve třetím dílu seriálu Chebského deníku 'Na slovíčko s herci chebského divadla' podělila o své zážitky.

14.4.2013

Pamětní deska připomene veřejnosti kraslického malíře Franze Grusse

Kraslice - Franz Gruss se narodil 3. června 1891 v Kraslicích a později žil dlouhá léta v osadě Nancy u Stříbrné, kde také maloval a tvořil

12.4.2013

Designerka Chiara Pomati z milánského studia Future Brand je tvůrcem nové etiket

Karlovy Vary - Mattoni dokáže vodu nabízet jako designový zážitek. Vsadila nejen na slavná italská jména, ale i na české tvůrce. Sklenice Ronyho Plesla, studia Olgoj Chorchoj, Bořka Šípka nebo lahve Jana Čapka se vždy staly událostmi, které posunuly kulturu pití, stolování i svět designu obecně.

12.4.2013

V KV Areně vystoupí Pet Shop Boys

Karlovy Vary - Legendární britské duo Pet Shop Boys zavítá v rámci své celosvětové tour i do České republiky. Třetího července vystoupí v KV Areně. Koncert s následnou afterparty se tak stane doprovodným programem 48. mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Deník o tom informovala Lucie Švantnerová, vedoucí produkce a marketingu pro multifunkční halu.

3.4.2013

Galerie otvírá výstavu exotických maleb Antonína Pelce

Cheb - Ve středu 3. dubna v 17 hodin bude zahájena výstava Antonína Pelce, jednoho z nejvýznamnějších malířů a karikaturistů 20. století, mapující jeho válečnou anabázi z Paříže, přes marockou Casablancu, ostrov Martinik až do New Yorku. Ta v Chebu potrvá až do konce června.

2.4.2013

Pražský výběr zahrál v KV Areně

Karlovy Vary -V KV Areně zahrála známá pražská skupina Pražský výběr

2.4.2013

Pro mě je „být hladový jako herec“ výhoda

Cheb - Největším omylem jeho života bylo studium na střední průmyslovce. Divadlu se začal věnovat až na vojně a do Chebu se také dostal velkou náhodou. Řeč je samozřejmě o Jindřichu Skopcovi, který se ve druhém dílu nového seriálu Chebského deníku 'Na slovíčko s herci chebského divadla' podělil o své zážitky.

31.3.2013

Kráska na scéně: Zaujala soulož na pódiu, ale také imitování prezidenta

Mariánské Lázně - Diváky jednoznačně zaujal humor hry, který však byl podle jejich reakcí někdy až přespříliš okořeněn vulgárními slovy.

28.3.2013

Filmový festival Febiofest letos poprvé míří do všech krajů.

Karlovy Vary - Letošní mezinárodní filmový festival Febiofest slaví své kulaté dvacáté výročí.

26.3.2013

Na horní část náměstí se vrátí farmářské trhy

Cheb -  Celý jarmark uskuteční v horní části náměstí. Tam se poté každých čtrnáct dní ve čtvrtek vrátí i samotné farmářské trhy.

26.3.2013

Scénické čtení zabírá, po knihách se jen zapráší

Cheb - Představovat zajímavé knihy, přesně to je úkol cyklu scénických čtení 'Listování'. V chebské knihovně se projekt neobjevil poprvé, seznámit se s ním už dříve mohli malí i velcí čtenáři.

23.3.2013

Mladí divadelníci si vysloužili potlesk vestoje

Mariánské Lázně - Chvála ze všech stran, nadšení diváků a velké uznání.

21.3.2013

Soos. Tak trochu utajený klenot

Nový Drahov - Národní přírodní rezervace nedaleko Františkových Lázní chce letos přilákat nové návštěvníky na řadu novinek. 

18.3.2013

V divadle nemáte žádnou šanci, aby vám cokoliv zevšednělo

Cheb - Už mnohokrát dostal nabídku hrát v jiném divadle, ale nikdy ji nepřijal. V Chebu zůstal, i když bylo místnímu divadlu těžko, a podržel ho. Řeč je samozřejmě o herci Pavlu Markovi, který se v prvním dílu nového seriálu Chebského deníku 'Na slovíčko s herci chebského divadla' podělil o své zážitky.

17.3.2013

Oslava jara přinese spoustu nevšedních atrakcí. Bavit se budou malí i velcí

Cheb - Rodiny tak budou mít jedinečnou příležitost se netradičně pobavit a kvalitně se občerstvit díky farmářům z Asociace soukromého zemědělství.

17.3.2013

Kapela Wohnout to rozjela v mariánskolázeňském klubu Na Rampě

Mariánské Lázně - Oblíbená česká hudební kapela Wohnout z Prahy to v pátek 15. března 'rozjela' v mariánskolázeňském klubu Na Rampě, který celý naplnila svými fanoušky.

16.3.2013

Starostenský bál ve Františkových Lázních rozpálil Společenský dům

Františkovy Lázně – V pořadí již pátý ´Starostenský bál´ (některými hosty zvaný ´mejdan roku´) rozproudil v pátek večer a v noci na sobotu Františkolázeňské.

15.3.2013

Víkend přinese koncerty i plesy

Západní Čechy - Jarní koncert Dechového orchestru mladých a mažoretek ZUŠ Frederica Chopina se uskuteční v sobotu 16. března od 15 hodin v mariánskolázeňském městském divadle.

14.3.2013

Mariánské Lázně čeká další premiéra. Kráska na scéně

Mariánské Lázně - Divadelní hru mladí herci odehrají nejenom na Chebsku, ale také jinde v České republice. 

12.3.2013

V Chebu děti přivítají jaro opravdu velkolepě

Cheb - Aktivně se do ní zapojí i chebský hrad, kde budou na návštěvníky čekat relaxační zóny s velkým množstvím hraček, dračí doupě a pohádkové divadelní představení. 

4.3.2013

Studenti z Mariánských Lázní odehrají vlastní divadelní hru

Mariánské Lázně  - Mladí herci složili ke svému představení také hudbu. Ta je k poslechu na stránkách hry

1.3.2013

FOTO: Výstava o legendární stavebnici začala

Cheb - V chebském muzeu byla zahájená výstava o legendární stavebnici Merkur. Expozici připravilo muzeum společně se sběratelem Jiřím Mládkem. Právě z jeho sbírky exponáty pocházejí a jde o jeho vlastní díla.

28.2.2013

Oslavy MDŽ propuknou na mnoha místech regionu

Chebsko - Chebu se oslava MDŽ také nevyhne, bude se konat v Kulturním centru Svoboda 8. března od 16 hodin a organizuje ji Český svaz žen.

28.2.2013

Knihy budou bojovat o přízeň čtenářů. Blíží se jejich měsíc

Cheb - Dětské oddělení chebské městské knihovny přichystalo celou řadu zajímavých akcí. 

28.2.2013

Výstava o Merkuru začíná již dnes

Cheb - Otázka pro Simonu Hámkovou z Muzea Cheb. 

15.2.2013

Víkend láká na masopustní veselí i divadlo

Cheb - Celebrity ovládnou v sobotu 16. února skiareál Mariánské Lázně. Zde se totiž uskuteční již druhý závod druhého ročníku unikátní hudební sněhové show Český pohár muzikantů a osobností. Pro milovníky lyžování tento zábavný seriál závodů připravily skiareály Snowhill.

15.2.2013

Chebské muzeum chystá výstavu a hledá nejlepší snímek

Cheb - Vítězné fotografie budou uveřejněny v Chebském deníku a čtenáři se mohou těšit i na rozhovory s jejich autory. 

12.2.2013

Centrum města patřilo masopustu

Cheb - Akci tradičně pořádá muzeum ve spolupráci s chebským divadlem, „lidovkou" a městem. 

4.2.2013

Workshop kresby povedou zkušení lektoři

Mariánské Lázně - Otázka pro Pavlínu Procházkovou, koordinátorku centra Merit. 

1.2.2013

Kam vyrazit o víkendu?

Západní Čechy, Chebsko - Zábava je nachystaná v řadě měst. 

31.1.2013

Chebská krajinná výstava: program už je jasný

Cheb - Krajinná výstava bude zahájena 29. května a potrvá do posledního srpnového víkendu. „Nachystaný je bohatý kulturní i zahradnický program," uvedl chebský místostarosta Michal Pospíšil.

7.12.2012

V Galerii Brömse chystají předvánoční trh

Františkovy Lázně - Předvánoční trh se uskuteční v sobotu od 10 do 17 hodin, v neděli pak od 10 do 16 hodin.

14.11.2012

Malátný: Po horkém festivalovém létě se vracíme zpátky do klubů

Chebsko - Oblíbená česká kapela Chinaski vystoupí v chebském Kulturním centru Svoboda ve čtvrtek 22. listopadu.

13.11.2012

Knihovna přiblíží život četníků a keltský svátek

Cheb - Chebská městská knihovna pořádá řadu zajímavých přednášek.

12.11.2012

Světový trumpetista Laco Deczi vystoupí se svou kapelou Na Rampě

Mariánské Lázně - Do mariánskolázeňského Clubu Na Rampě se Laco s kapelou vrací už potřetí potěšit západočeské fanoušky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT