VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

3.5.2013

Muzeum patří Pohodě zvířecí

Františkovy Lázně /FOTO/ - Pohoda zvířecí je název nové výstavy, která je právě k vidění ve františkolázeňském městském muzeu. Návštěvníci se mohou těšit na ručně šité plyšáky Romany Mathausové a kresby veselých zvířátek Aleše Poláčka. Výstava potrvá do 10. července.

30.4.2013

To sedí. Na MFF dorazí i Obludárium

Karlovy Vary - Karlovy Vary mají před sebou dvě nejdůležitější akce v roce. První je zahájení lázeňské sezony, druhou mezinárodní filmový festival. Ten se v lázeňském městě koná od pátku 28. června do 6. července. My jsme se primátora Karlových Varů Petra Kulhánka zeptali:

30.4.2013

S bratrem si nekonkurujeme, naopak jsme skvělí parťáci

Cheb - Je k vidění na prknech mnoha divadel, ale také ve filmech a seriálech celostátních televizí. Řeč je samozřejmě o Petru Baťkovi, který se ve čtvrtém dílu seriálu Chebského deníku 'Na slovíčko s herci chebského divadla' podělil o své zkušenosti.

28.4.2013

Cheban Josef Verešpej namaloval na památku zesnulého kamaráda

Cheb - Opět o sobě dali vědět nádhernou grafikou na kreslicí zdi v chebské Křižovnické ulici. Řeč je samozřejmě o lidech z chebské umělecké skupiny TrueHills.

27.4.2013

Májku postaví a čarodějnice upálí po celém Chebsku

Chebsko - Mariánské Lázně, Drmoul, Krásná u Aše, Vernéřov či Kopaniny. Všude zaplanou ohně. 

27.4.2013

Františkovy Lázně slaví 220. výročí založení města

Františkovy Lázně - 27. duben 1793 je označen dnem vzniku Františkových Lázní, kdy byly Lázně jmenovány jako Ves císaře Františka.

24.4.2013

Dolnožandovští žáci naposledy načerpali zkušenosti od seniorek

Dolní Žandov - Mezigenerační výměna cenných zkušeností to byl projekt 'Babičko, nauč mě…' dolnožandovské základní školy. Při něm učily seniorky z Klubu přátel Dolního Žandova žáky tvořivě pracovat především s recyklovanými materiály.

23.4.2013

Malí „Rošťáci“ poznali všechny chebské niky

Cheb - I ti nejmenší by se měli seznamovat s historií svého města. Lidé z chebského občanského sdružení Rošťáci si toho byli vědomi, a tak se s malými dětmi ze své klubovny vypravili po stopách chebských nik.

21.4.2013

V Brömse začala originální výstava keramiky a textilu

/FOTO/ Františkovy Lázně – Velmi originální výstava začala ve františkolázeňské Galerii Brömse. Ve výstavní síni je k vidění keramika a textil Anety Dvořákové a Michala Č. Šembery. Kdo by chtěl netradiční expozici zhlédnout, má čas do 6. července. Ve 'Švýcarském dvoře' zároveň začala i výstava 'Přírodní léčivé zdroje Františkových Lázní'. 

20.4.2013

Křesadla ocenila obětavost dobrovolníků

Sokolov - Za každého z kandidátů mluvila spousta činů

16.4.2013

Mou vysněnou rolí je larva z divadelní hry „Ze života hmyzu“ od bratří Čapků

Cheb - Pochází z Mostu, studovala v Brně a nakonec se dostala do Chebu, kde si zamilovala zdejší klikaté uličky, přírodu, ale i lidi. Řeč je samozřejmě o Dianě Tonikové, která se ve třetím dílu seriálu Chebského deníku 'Na slovíčko s herci chebského divadla' podělila o své zážitky.

14.4.2013

Pamětní deska připomene veřejnosti kraslického malíře Franze Grusse

Kraslice - Franz Gruss se narodil 3. června 1891 v Kraslicích a později žil dlouhá léta v osadě Nancy u Stříbrné, kde také maloval a tvořil

12.4.2013

Designerka Chiara Pomati z milánského studia Future Brand je tvůrcem nové etiket

Karlovy Vary - Mattoni dokáže vodu nabízet jako designový zážitek. Vsadila nejen na slavná italská jména, ale i na české tvůrce. Sklenice Ronyho Plesla, studia Olgoj Chorchoj, Bořka Šípka nebo lahve Jana Čapka se vždy staly událostmi, které posunuly kulturu pití, stolování i svět designu obecně.

12.4.2013

V KV Areně vystoupí Pet Shop Boys

Karlovy Vary - Legendární britské duo Pet Shop Boys zavítá v rámci své celosvětové tour i do České republiky. Třetího července vystoupí v KV Areně. Koncert s následnou afterparty se tak stane doprovodným programem 48. mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Deník o tom informovala Lucie Švantnerová, vedoucí produkce a marketingu pro multifunkční halu.

3.4.2013

Galerie otvírá výstavu exotických maleb Antonína Pelce

Cheb - Ve středu 3. dubna v 17 hodin bude zahájena výstava Antonína Pelce, jednoho z nejvýznamnějších malířů a karikaturistů 20. století, mapující jeho válečnou anabázi z Paříže, přes marockou Casablancu, ostrov Martinik až do New Yorku. Ta v Chebu potrvá až do konce června.

2.4.2013

Pražský výběr zahrál v KV Areně

Karlovy Vary -V KV Areně zahrála známá pražská skupina Pražský výběr

2.4.2013

Pro mě je „být hladový jako herec“ výhoda

Cheb - Největším omylem jeho života bylo studium na střední průmyslovce. Divadlu se začal věnovat až na vojně a do Chebu se také dostal velkou náhodou. Řeč je samozřejmě o Jindřichu Skopcovi, který se ve druhém dílu nového seriálu Chebského deníku 'Na slovíčko s herci chebského divadla' podělil o své zážitky.

31.3.2013

Kráska na scéně: Zaujala soulož na pódiu, ale také imitování prezidenta

Mariánské Lázně - Diváky jednoznačně zaujal humor hry, který však byl podle jejich reakcí někdy až přespříliš okořeněn vulgárními slovy.

28.3.2013

Filmový festival Febiofest letos poprvé míří do všech krajů.

Karlovy Vary - Letošní mezinárodní filmový festival Febiofest slaví své kulaté dvacáté výročí.

26.3.2013

Na horní část náměstí se vrátí farmářské trhy

Cheb -  Celý jarmark uskuteční v horní části náměstí. Tam se poté každých čtrnáct dní ve čtvrtek vrátí i samotné farmářské trhy.

26.3.2013

Scénické čtení zabírá, po knihách se jen zapráší

Cheb - Představovat zajímavé knihy, přesně to je úkol cyklu scénických čtení 'Listování'. V chebské knihovně se projekt neobjevil poprvé, seznámit se s ním už dříve mohli malí i velcí čtenáři.

23.3.2013

Mladí divadelníci si vysloužili potlesk vestoje

Mariánské Lázně - Chvála ze všech stran, nadšení diváků a velké uznání.

21.3.2013

Soos. Tak trochu utajený klenot

Nový Drahov - Národní přírodní rezervace nedaleko Františkových Lázní chce letos přilákat nové návštěvníky na řadu novinek. 

18.3.2013

V divadle nemáte žádnou šanci, aby vám cokoliv zevšednělo

Cheb - Už mnohokrát dostal nabídku hrát v jiném divadle, ale nikdy ji nepřijal. V Chebu zůstal, i když bylo místnímu divadlu těžko, a podržel ho. Řeč je samozřejmě o herci Pavlu Markovi, který se v prvním dílu nového seriálu Chebského deníku 'Na slovíčko s herci chebského divadla' podělil o své zážitky.

17.3.2013

Oslava jara přinese spoustu nevšedních atrakcí. Bavit se budou malí i velcí

Cheb - Rodiny tak budou mít jedinečnou příležitost se netradičně pobavit a kvalitně se občerstvit díky farmářům z Asociace soukromého zemědělství.

17.3.2013

Kapela Wohnout to rozjela v mariánskolázeňském klubu Na Rampě

Mariánské Lázně - Oblíbená česká hudební kapela Wohnout z Prahy to v pátek 15. března 'rozjela' v mariánskolázeňském klubu Na Rampě, který celý naplnila svými fanoušky.

16.3.2013

Starostenský bál ve Františkových Lázních rozpálil Společenský dům

Františkovy Lázně – V pořadí již pátý ´Starostenský bál´ (některými hosty zvaný ´mejdan roku´) rozproudil v pátek večer a v noci na sobotu Františkolázeňské.

15.3.2013

Víkend přinese koncerty i plesy

Západní Čechy - Jarní koncert Dechového orchestru mladých a mažoretek ZUŠ Frederica Chopina se uskuteční v sobotu 16. března od 15 hodin v mariánskolázeňském městském divadle.

14.3.2013

Mariánské Lázně čeká další premiéra. Kráska na scéně

Mariánské Lázně - Divadelní hru mladí herci odehrají nejenom na Chebsku, ale také jinde v České republice. 

12.3.2013

V Chebu děti přivítají jaro opravdu velkolepě

Cheb - Aktivně se do ní zapojí i chebský hrad, kde budou na návštěvníky čekat relaxační zóny s velkým množstvím hraček, dračí doupě a pohádkové divadelní představení. 

4.3.2013

Studenti z Mariánských Lázní odehrají vlastní divadelní hru

Mariánské Lázně  - Mladí herci složili ke svému představení také hudbu. Ta je k poslechu na stránkách hry

1.3.2013

FOTO: Výstava o legendární stavebnici začala

Cheb - V chebském muzeu byla zahájená výstava o legendární stavebnici Merkur. Expozici připravilo muzeum společně se sběratelem Jiřím Mládkem. Právě z jeho sbírky exponáty pocházejí a jde o jeho vlastní díla.

28.2.2013

Oslavy MDŽ propuknou na mnoha místech regionu

Chebsko - Chebu se oslava MDŽ také nevyhne, bude se konat v Kulturním centru Svoboda 8. března od 16 hodin a organizuje ji Český svaz žen.

28.2.2013

Knihy budou bojovat o přízeň čtenářů. Blíží se jejich měsíc

Cheb - Dětské oddělení chebské městské knihovny přichystalo celou řadu zajímavých akcí. 

28.2.2013

Výstava o Merkuru začíná již dnes

Cheb - Otázka pro Simonu Hámkovou z Muzea Cheb. 

15.2.2013

Víkend láká na masopustní veselí i divadlo

Cheb - Celebrity ovládnou v sobotu 16. února skiareál Mariánské Lázně. Zde se totiž uskuteční již druhý závod druhého ročníku unikátní hudební sněhové show Český pohár muzikantů a osobností. Pro milovníky lyžování tento zábavný seriál závodů připravily skiareály Snowhill.

15.2.2013

Chebské muzeum chystá výstavu a hledá nejlepší snímek

Cheb - Vítězné fotografie budou uveřejněny v Chebském deníku a čtenáři se mohou těšit i na rozhovory s jejich autory. 

12.2.2013

Centrum města patřilo masopustu

Cheb - Akci tradičně pořádá muzeum ve spolupráci s chebským divadlem, „lidovkou" a městem. 

4.2.2013

Workshop kresby povedou zkušení lektoři

Mariánské Lázně - Otázka pro Pavlínu Procházkovou, koordinátorku centra Merit. 

1.2.2013

Kam vyrazit o víkendu?

Západní Čechy, Chebsko - Zábava je nachystaná v řadě měst. 

31.1.2013

Chebská krajinná výstava: program už je jasný

Cheb - Krajinná výstava bude zahájena 29. května a potrvá do posledního srpnového víkendu. „Nachystaný je bohatý kulturní i zahradnický program," uvedl chebský místostarosta Michal Pospíšil.

7.12.2012

V Galerii Brömse chystají předvánoční trh

Františkovy Lázně - Předvánoční trh se uskuteční v sobotu od 10 do 17 hodin, v neděli pak od 10 do 16 hodin.

14.11.2012

Malátný: Po horkém festivalovém létě se vracíme zpátky do klubů

Chebsko - Oblíbená česká kapela Chinaski vystoupí v chebském Kulturním centru Svoboda ve čtvrtek 22. listopadu.

13.11.2012

Knihovna přiblíží život četníků a keltský svátek

Cheb - Chebská městská knihovna pořádá řadu zajímavých přednášek.

12.11.2012

Světový trumpetista Laco Deczi vystoupí se svou kapelou Na Rampě

Mariánské Lázně - Do mariánskolázeňského Clubu Na Rampě se Laco s kapelou vrací už potřetí potěšit západočeské fanoušky.

12.11.2012

Chebanky odjížděly z Dubňan obtěžkány cennými kovy

Cheb - Konkrétně obdržely čtyřikrát zlato, po třech kusech stříbrných a třech bronzových medailí, a postupují tak na mistrovství republiky, které se uskuteční v květnu příštího roku v Dubňanech.

10.10.2012

Mariánské Lázně rozezní festival „Tóny nad městy“

Mariánské Lázně – Posluchači uslyší tóny z děl Rossiniho, Mercadanteho nebo Beethovena. 

5.10.2012

U Krakonoše se konalo další setkání

Mariánské Lázně - Také tentokrát byl připravený bohatý program pro malé i velké divadla, Keltové, šermíři a mnoho dalšího.

27.9.2012

Den železnice 2012 slibuje velmi vzácnou podívanou

Chebsko – Slavnostního zahájení se dočkají Chebští šest minut po deváté hodině ranní na místním nádraží číslo jedna, u kterého bude návštěvníky doprovázet mládežnický dechový orchestr a mažoretky. 

26.9.2012

Chebské infocentrum hostí unikátní výstavu dřevorytin

Cheb – Dílo Martina Rösslera se po více než 70 letech vrací zpátky do Chebu. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT